קבלת אישור כניסה לישראל והגנה מפני גירוש

קבלת אישור כניסה לישראל והגנה מפני גירוש

בהיותה מדינה דמוקרטית, גירוש מישראל לא נעשה באופן ספונטני. ישנן מספר סיבות, אשר עלולות להוביל לכך שרשות האוכלוסין וההגירה תחליט לגרש אזרח זר מישראל או תסרב לבקשת כניסתו ארצה וביניהן: הפסקת הליך מדורג של בני זוג, היעדר מסמכים נדרשים בעת פנייה למשרד הפנים לצורך קבלת מעמד הורה קשיש בודד, שהייה בלתי חוקית בישראל, פקיעת אשרת עבודה וכו׳. גירוש מישראל עלול לנבוע אף מבדיקת מסמכים שגרתית ברחוב ע״י יחידת האכיפה של משרד הפנים. יחד עם זאת, ממקרה למקרה ייתכנו נסיבות מיוחדות למבקש, אותן פקידי הרשות לא בחנו בעת קבלת ההחלטה.   

הפקדת ערבות כפתרון יעיל לבעיית הכניסה לישראל

לעתים קרובות אנו מקבלים שיחות טלפון מתיירים שנמנעת מהם כניסה לישראל. ישנם מקרים שאנשי עסקים או אנשים הנוסעים דרך ישראל למדינות אחרות מסורבים כניסה. אם ברצונך להיכנס לישראל ללא בעיות בגבול, עליך להיערך מראש על ידי התייעצות עם עורך דין בישראל המתמחה בתחום ההגירה. אנו נבדוק האם קיים בעניינך איסור כניסה או הערות כלשהן העשויות להשפיע על כניסתך לישראל ונאמוד את סיכוייך להיכנס לישראל ללא בעיה. ישנם מקרים, בהם, כדי להיכנס לישראל, יש צורך להפקיד ערבות כספית במשרדי משרד הפנים בנתב״ג מראש וזאת כבטוחה ליציאה מהארץ בבוא הזמן.

עשה זאת לפני טיסתך לישראל, על מנת להבטיח לעצמך מעבר מהיר בביקורת גבולות. אנא פנה אלינו דרך אתר זה לקבלת מידע נוסף.

ביקורת גבולות בנתב״ג וקבלת אישור כניסה לישראל כתייר

לאזרחי אוקראינה ורוסיה, למשל, אין צורך להצטייד באשרת תייר מראש, שכן קיים הסכם דו-צדדי בין שתי המדינות לבין מדינת ישראל לפטור מאשרות תייר. חרף זאת, בעת מעבר הגבול לישראל, התיירים עלולים להילקח לחקירה ואף לחיפוש בגופם ובחפציהם. אם החלטת להגיע לנופש או לבקר חברים בישראל, עליך להכין מספר מסמכים לצורך מעבר מהיר בביקורת הגבולות בעת הכניסה ארצה: דרכון זר בתוקף ל- 6 חודשים לכל הפחות, כרטיסי טיסה לשני הכיוונים, שובר למלון או דירה, כסף מזומן או תדפיס ריכוז יתרות מחשבון בנק, הזמנה בכתב מקרוב משפחה או חבר, במידה ובאת לביקור אצלם. במקרה של זוגיות עם אזרח ישראלי, יש להסדיר כניסה מראש ע״י הגשת בקשה למשרד הפנים.

כל אלה הינם תנאים הכרחיים, אך, בחלק מהמקרים, לא מספיקים למעבר הגבול בנתב״ג. אם התנהגותך מעוררת חשד להשתקעות בישראל, אין עליך מספיק מסמכים, אתה מבולבל בתשובות, נתקלת בעבר בבעיות הכניסה לישראל וכד׳, זה עלול להוביל לסירוב גורף או להשהיית הכניסה למדינה לתקופה של 10 שנים.

אל תהסס להתקשר לעורך דין המתמחה בדיני הגירה. מספר הטלפון שלנו למקרי חירום  972587577222+ (ניתן לפנות גם דרך WhatsApp)

מניעת גירוש מישראל והארכת אשרת תייר

אם אתה נמצא בישראל, מבלי לחכות לתום אשרתך, פנה לעורכי דין המתמחים בדיני הגירה בישראל. גם איחור קטן של מספר ימים בלבד בהארכת אשרה מהווה גורם שעשוי להוביל לדחיית הבקשה להארכת אשרה בישראל או להסדרת מעמד בה. חשוב לזכור, כי נהלי משרד הפנים בעניין הסדרת מעמד בישראל וכללי הגשת המסמכים משתנים כל הזמן. על כן, מומלץ להתייעץ מבעוד מועד עם עורך דין המתמחה בתחום דיני ההגירה בישראל, כדי לעמוד מול משרד הפנים “חמוש” ככל האפשר. הרבה יותר קל ליישב את הבעיה מול משרד הפנים מראש, מאשר לערער על החלטת סירוב או על צו גירוש מישראל בבית משפט בהמשך. עורך הדין יכין עבורך את כל המסמכים הדרושים להגשת בקשה למשרד הפנים להארכת אשרת תייר בישראל ויגן על זכויותיך מול נציגי משרד הפנים.

הליך מדורג להתאזרחות וגירוש מישראל

הליך מדורג להשגת היתר שהייה ואזרחות ישראלית נמשך מספר שנים. ככל שמדובר בזוג נשוי, בן הזוג הזר מקבל אשרה מסוג ב/1 (אשרת עבודה) לרוב בתחילת ההליך ולאחר מכן, כעבור כחצי שנה, מעמד של תושב ארעי – אשרת א/5 ו-4 שנים של בחינת זוגיותכם וקיום מרכז חיים בישראל בידי משרד הפנים, ניתן להגיש בקשה למשרד הפנים לקבלת אזרחות ישראלית. במקרים של חיים משותפים כידועים בציבור (ללא נישואין פורמליים), הליך מדורג יכול להימשך עד 10 שנים. מדי שנה על בני הזוג להופיע במשרד הפנים עם מסמכים המאשרים את מגוריהם המשותפים, על מנת להאריך את היתר השהייה הזמני של בן הזוג הזר, שניתן כל פעם לתקופה של שנה.

אבל מה אם הקשר פתאום השתבש? אם אחד מבני הזוג החליט לסיים את הקשר? מה על בן / בת הזוג הזרים שנמצאים בהליך המדורג לעשות, אם חיי המשפחה הפכו לבלתי נסבלים והחלטתם להיפרד מבן זוגכם הישראלי? מנקודת מבטו של משרד הפנים, הליך מדורג שהופסק מוביל לגירושו של בן הזוג הזר. ככלל משרד הפנים לא ייזום בעצמו כל הליך אחר שיהיה בו כדי להכשיר את המעמד של בן זוג הזר שנפרד מבן זוגו הישראלי ויעמוד על יציאתו של הזר למדינת מוצאו. חשוב להבהיר, כי עורך דין לדיני הגירה בעל ניסיון במקרים דומים  עשוי למצוא פתרון למצב אליו נקלעת ולכן חשוב לפנות לעורכי דין מוקדם ככל האפשר, כבר בשלב הראשוני בו מתעוררת המחשבה שהנישואין שנמצאים במשבר עומדים להתפרק.

חשוב במיוחד לציין מקרים של אלימות במשפחה. התנהגות תוקפנית, תקיפה, אלימות מינית, פיזית, פסיכולוגית, כלכלית – אינה נדירה ועל פי סטטיסטיקה מתקיימת באחת משבע משפחות מעורבות לפחות. הסיבה לכך כי בן הזוג הזר נמצא בעמדה נחותה לעומת בן זוגו הישראלי בו הוא תלוי ואשר מנצל את חוסר הביטחון של אשתו הזרה, החוששת כי תגורש, מתחיל להפעיל אלימות כלפיה ולעיתים גם כלפי ילדיה הנלווים. לא חייבים לסבול את האלימות מכל סוג שהוא! אפשר לשוחח עם עורכי דין המתמחים בדיני הגירה, לגלות את זכויותיך ולמנוע את הסבל והניצול של בו הזוג האלים.

מרבית הפתרונות למקרי אלימות מצויים במישור הפניה לוועדה הבינמשרדית למקרים הומניטריים, אך העברת הבקשה לוועדה הזאת איננה מוקנית למבקש ורוב הבקשות כאלה נדחות ע”י משרד הפנים על הסף ורק עורך דין בעל ידע וניסיון בדיני הגירה יוכל לעמוד על העברת התיק לוועדה בשלב זה או בהמשך באמצעות פניה לערכאות משפטיות.

ערעור על החלטת סירוב משרד הפנים

כאמור לעיל, ככל שבקשה להעביר את התיק לוועדה הבינמשרדית נכשלה, אפשר לערער על החלטת משרד הפנים לבית הדין לעררים, ערכאה מיוחדת שעוסקת באופן בלעדי בביקורת החלטות של משרד הפנים בנושאי הסדרת מעמד של זרים על פי חוק הכניסה לישראל. סיכויי ההצלחה משתנים ממקרה למקרה ונבחנים על פי נסיבותיו הספציפיים כגון: משך השהייה בישראל, תקופה מצטברת בה החזיק הזר בהיתרי שהייה ובסוגם, קיום של ילדים משותפים עם ישראלי וגילם, מצב בריאותי ונסיבות הומניטריות אחרות.

ככל שתפנה לעורך דין מוקדם יותר, כך סיכויי הערעור יהיו גבוהים יותר. דע לך, כי לאדם המועמד לגירוש מישראל יש זכות לעורך דין. אל תחכה לרגע האחרון.

משרד עורכי הדין קובלנקו-זרנופולסקי נחשב כמוביל בישראל בתחום דיני ההגירה. 15 שנים של מוניטין ללא דופי, מאות תיקים מוצלחים במשרד הפנים ובבתי המשפט בישראל. כמעט אין סוגיה הגירתית שלא נחשפנו אליה ולא טיפלנו בה בהצלחה. אנו לוקחים על עצמנו את התיקים המורכבים ביותר ובזכות ניסיוננו העשיר ומקצועיותם של עורכי הדין שלנו אנחנו זוכים בהם. אל תדחה למחר, הירשם להתייעצות עם עורך דין כבר עכשיו 03-5077222 וקבל מעמד חוקי בישראל.

עורכי הדין ממשרד “קובלנקו-זרנופולסקי” מוכנים להעניק לך הגנה מקצועית מפני גירוש מישראל! תשאיר את פרטך באתר וניצור עמך קשר.


Еще статьи по теме:


Актуальные новости и советы адвоката – подписывайтесь на наш телеграм-канал

Нужна персональная помощь адвоката в Израиле?
Оставьте данные и мы свяжемся с вами в ближайшее время