גירושין בהסכמה הדדית

גירושין בהסכמה הדדית

כששני בני הזוג מוכנים פסיכולוגת להליך הגירושין, הם עוברים אותו לרוב בקלות יתרה עם נזקים כלכליים ונפשיים מינימליים. במקרים כאלה, שני בני הזוג מסוגלים לתפוס את המציאות באופן אובייקטיבי, ולכן, ניתן למנוע סכסוכים ומריבות, אשר עלולים לקרות. שיתוף הפעולה בין בני הזוג שמתכוונים לסיים את הנישואין מאפשר לפנות יחד לייעוץ משפטי או לקבלת עזרה מקצועית של פסיכולוג העוסק בסוגיות גירושין. אינטראקציה בין בני הזוג עוזרת לחסוך אנרגיה וכסף, וכן, להאיץ את פתרונם של כל הנושאים המתעוררים במהלך הגירושין. כל זה ישפיע באופן חיובי על הגנת האינטרסים של ההורים ושל הילדים.

שיתוף הפעולה של בני הזוג בתהליך הגירושין משתלם כלכלית יותר מגירושין “רגילים”. אם בני הזוג ניגשו להליך הגירושין בהסכמה הדדית, עליהם לפנות לעורך דין אשר יטפל בעניינם תחת ההגדרה “גירושין בשיתוף פעולה”. בני הזוג יכולים לפנות לעורך דין ביחד או בנפרד.

התחשבות ברצונותיו של ילד במשפחה

מתחילת הליך הגירושין נלקחים בחשבון האינטרסים והבקשות של הילדים. לשם כך, נקבע מה הם התנאים האופטימליים שעשויים להוביל בהמשך לתקשורת מיטבית בין ההורים הגרושים לילדיהם. כמו כן, נערכת בדיקה של מצבו הכלכלי של כל אחד מבני הזוג על מנת לבחור בפתרון הכספי המשתלם ביותר בשביל כל אחד מבני הזוג וילדיהם, תוך התחשבות באינטרסים של כל אחד מהם.

במידת האפשר, עדיף לפתור את הנושאים המתעוררים מבלי להביא אותם לבתי המשפט לשם התדיינות אלא לשם אישור ההסכם שהתווה בין הצדדים. ככל שישכילו הצדדים להגיע להסכם ביניהם כך יפחת הסיכוי להגיע לבית משפט להליך משפטי ארוך ומורט עצבים שהמרוויחים היחידים ממנו יהיו עורכי דין של הצדדים והמפסידים יהיו בני הזוג המתגרשים וילדיהם.

יתרונות המעורבות של עורכי דין מקצועיים בהליך הגירושין

נקודה חשובה מאוד בתהליך הגירושין היא מעורבותם של עורכי דין מוסמכים. בעזרתם קל יותר לבני הזוג להעריך את המצב הקיים, לקבל את ההחלטות האופטימליות ביותר עבורם ועבור ילדיהם בנושאים מעוררי מחלוקת ולגשת באופן רציונלי להליך הגירושין בישראל. הנכונות של בני הזוג להתפשר זה עם זה במידת הצורך חשובה ביותר. המוכנות להתפשר קובעת את אופן ניהול הליך הגירושין, את תוצאתו ואת התפתחות היחסים בין בני הזוג לאחר הגירושין. נוסיף גם שבקיום שיתוף פעולה הדדי ונכונות להתפשר לבני הזוג תהיה אפשרות להימנע מחשיפה מיותרת של פרטים כאלה ואחרים מחייהם הפרטיים.

חשוב לא פחות, שלגירושין בהסכמה הדדית בין בני הזוג יש פרספקטיבות טובות יותר. מכיוון שבעת רישום הגירושין, ההסכם מקובל על שני בני הזוג, אין להם ככלל מחלוקות נוספות, כמו במקרים בהם בית המשפט מקבל את ההחלטות במקומם.

שמרו על כבודכם העצמי ועל הכבוד לבן זוגכם לשעבר, גם בסיטואציה כה קשה כמו הליך הגירושין. כך תוכלו למנוע מילדיכם המשותפים להרגיש מיותרים ונטושים.

זכרו! פנייה לעורך דין מנוסה תעניק לבני הזוג סיוע משפטי שלא יסולא בפז בפתרון סוגיות שנויות במחלוקת רבות שיעלו לאורך כל תהליך סיום הנישואין.


Еще статьи по теме:


Актуальные новости и советы адвоката – подписывайтесь на наш телеграм-канал

Нужна персональная помощь адвоката в Израиле?
Оставьте данные и мы свяжемся с вами в ближайшее время