גירושין בישראל. חלוקת נכסים. משמורת ילדים. מזונות.

גירושין בישראל. חלוקת נכסים. משמורת ילדים. מזונות.

שיעורי הגירושין בישראל גדלים מדי שנה. עם זאת, ניתן להסביר תופעה זו לא רק על ידי “הירידה במוסר” ו”הרס הערכים המשפחתיים המסורתיים”. כיום, על פי הסטטיסטיקה, ב -70 אחוז מהמקרים, יוזמות הגירושין הן דווקא נשים, שחשות מוגנות יותר לא רק מפני סטריאוטיפים של החברה, אלא גם מבחינה משפטית. גירושין כיום לא נתפסים יותר כקריסה של החיים או אסון. נהפוך הוא, עבור אנשים רבים, גברים ונשים כאחד, הם מהווים מבוא להתחלה חדשה.

ללא ספק, גירושין דורשים תמיכה משפטית של עורכי דין לענייני משפחה. במיוחד אם בני הזוג לא דאגו מראש להסכם טרום נישואין, ולא מצליחים להגיע להסכמה בסוגיות מפתח.

חלוקת רכוש במקרה של גירושין בישראל

אם בני הזוג לא חתמו על הסכם קדם-נישואין, אז כמעט תמיד חלוקת הרכוש הופכת למכשול הגדול ביותר. החוק קובע כי יש לחלק את הרכוש שנרכש במשותף לשניים, אך זה רק עיקרון כללי, כשהדבר הקשה ביותר מסתתר בפרטים הקטנים.

מה לעשות עם דירה שנרכשה במשותף? למכור ולחלק את התמורה? האם ניתן לרכוש את חלקו של בן הזוג לשעבר ולהישאר בדירה זו? אם כן, באיזה מחיר? האם לילדים יש זכויות על הדירה? מה לעשות עם משכנתא? איך מפצלים חשבון משותף עם הלוואות, משכנתא, תשלומים עבור כרטיסי אשראי, חובות וכו’ ? איך לחלק מכונית משפחתית? כיצד להעריך את הרהיטים בדירה?

שאלות רבות במיוחד עולות כאשר רק אחד מבני הזוג פרנס את המשפחה. האם המשמעות היא שיש לו יותר זכויות מהבן זוג שלא עבד? האם דירה שאינה רכוש משותף צריכה להיות מחולקת? מהו “נכס קריירה” של בן זוג אחד, וכיצד ניתן לחלק אותו? כיצד לחלק את החיסכונות הפנסיונים? האם ניתן לחלק ירושה שקיבל אחד מבני הזוג? כיצד לחלק עסק משפחתי? כיצד לחלק ניירות ערך ונכסים אחרים המוחזקים על ידי בני הזוג במשותף או בנפרד?

לכל השאלות הללו אין תשובות חד משמעויות ופשוטות. המצב מורכב עוד יותר אם הגירושין מתרחשים על רקע בגידה, אלימות במשפחה או זעזועים אחרים.

משרד עורכי דין “קובלנקו-זרנופולסקי” נחשב למוביל בישראל בתחום דיני המשפחה. אנו מאמינים שבכל סיטואציה, אפילו במצב של קונפליקט חמור, אפשרי להגיע לפשרה ולסיים את הנושא בהסכמה של שני הצדדים. יתרה מזאת, בתי המשפט, בין אם מדובר בבית דין רבני או בית משפט לענייני משפחה, יתעקשו שוב ושוב שהצדדים, תוך התגברות על רגשות ואיבה, יגיעו להסכם. אנו מוכנים לנהל משא ומתן בשמכם, מכיוון שפשרה תמיד טובה יותר משנים של התדיינות משפטית, שממנה עלולים לסבול לא רק בני הזוג לשעבר, אלא גם ילדיהם.

עם זאת, במידה והנסיון להגיע להסכם נכשל מסיבה זו או אחרת, אנו מוכנים להגן על האינטרסים שלך בכל הערכאות השיפוטיות. ברשימת ההשגים שלנו יש מאות לקוחות מרוצים ו-15 שנים של מוניטין ללא דופי.

הסתרת רכוש בעת גירושין בישראל

לעיתים קרובות, במהלך הליכי גירושין, מתמודדים בתי משפט עם חשדות להתנהגות לא כנה. במיוחד מדובר על ניסיונות להסתיר רכוש מבני הזוג לשעבר. לדוגמא, העברת נכסים לקרובי משפחה, הגשות פשיטת רגל, משיכת כסף מחשבונות בנק וכו ‘.

אם יש חשד כזה, עורך הדין שלך יפנה לבית המשפט המטפל בעניינך (בית דין רבני או בית משפט לענייני משפחה). בית המשפט רשאי להוציא צו המחייב את בני הזוג להציג את כל המסמכים על עסקאות מיטלטלין ונדל”ן, מכירת ניירות ערך או מניות בבורסה, כל הפעולות הכספיות וההליכים המשפטיים הקשורים לרכוש הצדדים. צו בית משפט יכול לחייב את כל הגופים הממשלתיים לספק את המסמכים הנדרשים. אם יאושרו החשדות, בית המשפט יורה על החזרת מחצית מהנכסים שנכתבו מחדש או נמשכו לצד השני.

כמובן שבמצבים אלו עורך הדין לדיני משפחה הוא כלי מפתח בהגנה על זכויות הקניין שלך.

מזונות והסדר משמורת על ילדים

נושא מהותי נוסף, משמעותי לא פחות מחלוקת הרכוש, הוא מזונות והסדר משמורת על ילדים. עם מי יישארו הילדים, עם אביהם או אמם? האם אפשר לקבל משמורת משותפת? האם הילדים יוכלו לצאת לחו”ל? באיזו תדירות ההורה השני, אשר לא קיבל משמורת, יוכל לראות את הילדים? באיזו מידה נלקחת בחשבון דעתו של הילד?

מדובר בסוגיות מורכבות מאוד שיש בהן, בנוסף להיבט המשפטי, גם צד רגשי, ומעורבים בהן בתי המשפט ושירותי הרווחה. לפעמים צריך, כמו שאומרים, לחתוך בבשר החי, וזה כואב, במיוחד לילדים. עם זאת, חשוב להבין, שכל החלטותיהם של שופטים ועובדים סוציאליים יתבססו אך ורק על רווחת הילד. האינטרסים והטינות של ההורים למעשה אינם ממלאים שום תפקיד בעניינים כאלה.

במקרים רבים האב חושד כי האם משתמשת בילדים ככלי לחץ כדי לקבל הטבות מהותיות מבן הזוג לשעבר. לעיתים מדובר בניכור מוחלט, כאשר ילדים מסרבים מכל וכל לתקשר עם אביהם. אלה סיפורים טרגיים מאוד, שבהם אין מנצחים, מכיוון שכל הצדדים נפגעים, במיוחד ילדים המעורבים בסכסוכים בין הוריהם.

מיותר לציין, שרק תמיכה משפטית של עורך דין מומחה לדיני משפחה מנוסה תעזור לכם לעבור תקופה קשה זו במינימום הפסדים.

חשוב לומר, כי כיום בתי המשפט לענייני משפחה מחליטים יותר ויותר על משמורת משותפת של שני ההורים ועל שוויון מלא בשאת עלויות הילדים. מזונות במקרים כאלו מוקצים אך ורק בהתאם לעלות התחזוקה בפועל של הילדים. הכל תלוי ברצון הטוב של כל אחד מבני הזוג לשעבר וכמובן בניסיון ובכישוריו של עורך הדין שלך, שהוא דמות מפתח בתהליך זה.

לייף האקס למתגרשים בישראל

הליכי גירושין בישראל מנוהלים על ידי שתי ערכאות מקבילות – בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה. הבחירה צריכה להיעשות ממש בתחילת הליכי הגירושין, מכיוון שבהמשך לא ניתן להעביר את התיק לערכאה אחרת.

הבחירה יכולה להיות קריטית. נהוג לחשוב כי בית הדין הרבני נוטה יותר לטובת הבעל, ובית המשפט לענייני משפחה יותר לטובת האישה. למעשה, הכל מורכב יותר, מכיוון שבית הדין הרבני הוא גוף דתי, המונחה קודם כל על ידי ההלכה היהודית, שהיא שונה משמעותית מדיני המשפחה בישראל. כדי לא לטעות בבחירת הערכאה חשוב להתייעץ עם עורך דין המתמחה בדיני משפחה, וכמה שיותר מוקדם.

לעתים, גירושים בישראל מתחילים במירוץ. הבעל מעוניין להגיש תביעה בבית הדין הרבני, והאישה בבית המשפט לענייני משפחה. הערכאה שבה התיק יפתח קודם גם תטפל בו בהמשך. לכן, באיחור כאן טמון אובדן של יתרון אסטרטגי.

עצה חשובה! אם התחלת להרגיש שנישואייך נמצאים במשבר, ועולות בך מחשבות על גירושין וחלוקת רכוש, אז הגיע הזמן להירשם לייעוץ אצל עורך דין, ככל המוקדם כן ייטב.

טרם בקרת אצל עורך דין והבהרת את מצבך, מומלץ לשמור על שתיקה ולא להודיע לאיש על הכוונות שלך, אפילו לא לחברים הקרובים ביותר או בני משפחה. אחרי הכל, לא כולם יודעים לשמור על סודות של אנשים אחרים. שמועות עשויות להגיע לבעלך או לאשתך העשויים לנקוט בצעד מקדים. עדיין לא קיבלת החלטה סופית אם להתגרש או לא, אתה מתייעץ עם יקיריך, ובשלב מסוים אתה מקבל זימון לבית משפט. לכן העצה העיקרית: לשתוק, ולמהר להתייעץ עם עורך הדין שלך, שמבטיח סודיות מלאה.


Еще статьи по теме: