דיני הגירה

  • מקצועיות ורגישות תוך בניית אסטרטגיה פרטנית בכל תיק – זה סוד ההצלחה שלנו
  • אלפי משפחות מאושרות ולקוחות אשר ממליצים עלינו בחום
  • טיפול מוצלח באלפי תיקים בדגש על תיקים מורכבים במיוחד
  • מייסדי המשרד משמשים כיושבי ראש ועדת ההגירה ועובדים זרים בלשכת עו"ד
  • שיעורי הצלחה גבוהים
  • יחס אישי
תחום דיני ההגירה עוסק בזכויות האדם ובפרט באשרות שהייה ועבודה בארץ. למשרדנו, הנמנה על המשרדים המובילים במדינה בתחום זה, ניסיון עשיר ומגוון בייצוג באלפי תיקים, לרבות טיפול במקרים מורכבים וסבוכים, והצלחות רבות בהסדרת מעמדם של לקוחות המשרד תוך ביטול או שינוי ההחלטות של משרד הפנים.

כעורכי דין בולטים בתחום דיני ההגירה והמשפט הבין לאומי, מכהנים בעלי המשרד, עו"ד אלכס זרנופולסקי ועו"ד אלכסיי קובלנקו, בהתאמה, בתפקיד יושב ראש הועדה לדיני הגירה ועובדים זרים בלשכת עורכי הדין ובתפקיד יושב ראש הועדה לקידום קשרים עם לשכות עורכי הדין בבריה"מ לשעבר. כמו כן, במסגרת פעילותם הציבורית לקידום דיני ההגירה, עו"ד זרנופלסקי ועו"ד קובלנקו הינם משתתפים קבועים בדיונים הנערכים בועדות הכנסת ועוסקים בנושאי זכויות האדם.

תחום ההגירה נוגע בדיני נפשות ובהחלטות החורצות את גורלן של משפחות שלמות, ומשום כך אנו מטפלים בתיקי הגירה, בחרדת קודש, מעורבים בכל תיק באופן אישי, ומלווים כל לקוח לכל ראיון ופגישה עם הרשויות.

המפתח להצלחת המשרד בתחום דיני ההגירה הוא היכרות רבת שנים עם התנהלות המערכת לצד נחישות ולוחמה חסרת פשרות על מיצוי זכויותיהם של לקוחותינו, לרבות ייצוג בכל ערכאות הערעור הרלוונטיות.

מניסיון רב-שנים מוכח בייצוג בדיני הגירה, נוכחנו כי אנשים הפונים למשרד הפנים  אינם מודעים לכך שפניה זו מצריכה לווי מקצועי של עו"ד המתמחה בתחום מאחר והתנהלות מול משרד הפנים הינה מפרכת ומורכבת מאוד. לא אחת מגיעים אלינו עובדי מדינה ואף עורכי דין שלא מתחום דיני ההגירה המופתעים מכך שלא הצליחו לקדם בעצמם את עניינם מול משרד הפנים, ולעיתים, טעויות שנעשו בהתנהלות העצמאית של בעלי העניין מולן, עלולות להוביל לנזקים בלתי הפיכים עבורם.

משרדנו מספק מענה מיידי ובהול למצוקה זו או אחרת של לקוחותינו, כמו למשל בשחרור הזרים שנעצרו בידי יחידת האכיפה של משרד הפנים או במסורבי כניסה בנתב"ג.

לפיכך, בכל בעיה או התלבטות הקשורה לדיני הגירה, והסדרת אשרות כניסה, שהייה ועבודה, מומלץ לפנות למשרד עו"ד המתמחה באופן ספציפי בתחום, ומסוגל לתת את המענה המיטבי והמלא, בלוחות הזמנים הקצרים.

למשרדנו מומחיות בנושאים הבאים:

הסדרת מעמד לבן/ת זוג זר/ה של אזרח ישראלי, כולל זוגות חד מיניים, ללא יציאה מישראל
הסדרת מעמד להורה קשיש ובודד של אזרח ישראלי
הגנה מפני גירוש מהארץ ושחרור ממשמורת
ביטול החלטות סירוב של משרד הפנים
ייצוג בהליך שימוע בלשכות משרד הפנים
עליה לישראל וקבלת דרכון בהליך מזורז
הסדרת מעמד לגרוש/ה ו/או אלמן/ה של אזרח/ית ישראלי/ת ומקרים הומניטאריים נוספים
מעמד בישראל לדור רביעי של יהודי
עליה לישראל ליהודים שהצהירו על עצמם בעת הגשת בקשה לעליה כי המירו את דתם.
חיפוש והשגת מסמכים המאשרים את זכות השיבה ליוצאי ברה"מ לשעבר
חיפוש שורשים יהודים בארכיון לאומי ברחבי אירופה ובמדינות ברית המועצות לשעבר

הסדרת מעמד לבן/ת זוג זר/ה של אזרח ישראלי, כולל זוגות חד מיניים, ללא יציאה מישראל

מדיניות משרד הפנים מגבילה את הגירתם לישראל של כל מי שאינם יהודים, והענקת מעמד של תושב ארעי או קבע ניתנת רק לבעלי זיקה ברורה וממשית לישראל. למעמד כאמור יהיו זכאים בני זוג של ישראלים, הורים של ישראלים או מי שמתקיימות בעניינו נסיבות הומניטריות מיוחדות.

רוב הישראלים המוצאים את אהבתם בחו"ל ומבקשים לממש את זכותם לחיות עם בחירת לבם בישראל אינם יודעים שמשרד הפנים מנהיג מדיניות נוקשה כלפי הזרים האלה וקבע נהלים מחמירים לצורך הסדרת מעמדם של בני הזוג הזרים של ישראלים במסגרתם יידרשו בני הזוג להמציא שלל מסמכים והצהרות המעידות על הקשר ביניהם, לעבור תשאול מפורט, הדומה יותר לחקירה פלילית, בידי נציג משרד הפנים שינסה לפגוע במהימנותם של בני הזוג ויציג להם בין היתר שאלות אינטימיות הפוגעות בפרטיותם באופן קשה. יש להדגיש כי בני הזוג עוברים תשאול בנפרד. בתום התשאול משרד הפנים יצליב את תשובותיהם של בני הזוג על מנת לאתר סתירות ביניהן. אף שעל משרד הפנים לקיים בחינה קפדנית של כלל המסמכים בתיק, לרוב יסתפק הוא בממצאיי התשאול, ככל שימצאו בו סתירות.
במידה ובני הזוג צלחו את השלבים הללו, בן הזוג הזר יקבל אשרת עבודה מסוג ב-1 למשך שנה אשר תוארך מדי שנה עד לסך של 3 שנים, לאחר מכן יקבל את אשרת תושב ארעי מסוג א-5 אשר תוארך מדי שנה למשך 4 שנים. במהלך ההליך האמור בני הזוג ייאלצו להביא את ההוכחות לקשר שלהם כל שנה בשנה ולעבור את השימוע בהצלחה כתנאי להארכת אשרה.

משרדנו צבר הצלחות רבות בהסדרת אשרות שהיו לבני זוג לרבות זוגות חד מיניים, וזאת מבלי שבן הזוג הזר יאלץ לעזוב את הארץ ולחזור אליה שנית רק לאחר תקופה ממושכת ולעיתים שנים של מאבק עם משרד הפנים. אנו מלווים את בני הזוג מתחילת התהליך ועד לסיומו, מגישים עבורם את כל הבקשות הרלוונטיות, מלווים ומייצגים אותם בכל הפגישות במשרד הפנים, מכינים אותם לראיון האישי ובמידת הצורך מגישים ערעור על דחיית הבקשה.

הסדרת מעמד להורה קשיש ובודד של אזרח ישראלי

בעלי אזרחות ישראלית אשר הוריהם אינם יהודים יכולים, במצבים מסוימים, לתבוע עבור הוריהם מהמדינה קבלת מעמד בישראל. ההליך מיועד לאם החל מגיל 62 ולאב החל מגיל 64. על פי נוהל להסדרת מעמד להורה קשיש ובודד של אזרח ישראלי, ההורה צריך להיות בודד, קרי ללא ילדים נוספים בחו"ל ובמעמד אישי "גרוש" או "אלמן". ההליך אינו פשוט כלל ועיקר, ובלווי של עורך דין המתמחה בדיני הגירה בישראל תוכלו לעבור אותו בהצלחה רבה.

גם באותם המקרים בהם קיים להורה ילד נוסף בחו"ל והמדינה מסרבת לבקשה לאלתר אפשר להפוך את ההחלטה באמצעות פניה לערכאות משפטיות. למשרדנו ניסיון רב בייצוג מקרים שלא עומדים בקריטריונים של הנוהל האמור ובעיקר כשמדובר בקיום ילד נוסף בחו"ל.
אם ברצונכם להביא ארצה את הוריכם נשמח לייעץ לכם ולסייע בהסדרת מעמד של
הוריכם בישראל. לפרטים נוספים ולתיאום פגישת ייעוץ אנא פנו למשרדנו בהקדם.

קבלת מעמד בישראל מטעמים הומניטריים

את המקרים ההומניטריים אפשר לחלק לשתי קבוצות. האחת היא קבוצה עליה חלים נהלים ספציפיים של משרד הפנים אשר מקימים זכאות לבחינתם בהתקיים קריטריונים מיוחדים על פי הנהלים הרלוונטיים:

- אלמן/אלמנה של ישראלי/ת

- גרוש/גרושה של ישראלי/ת

- בני/ות זוג של ישראלים שסבלו מאלימות מטעם בני זוגם הישראלי

הקבוצה השניה הינה קבוצה לא מוגדרת בה נכללים מקרים עם נסיבות הומניטריות מיוחדות.

שתי הקבוצות האמורות נדונות בפני הוועדה הבינמשרדית של משרד הפנים כאשר הגעתה של הבקשה לבחינתה איננה אוטומטית ועוברת סינון של ראש דסק של משרד הפנים.

ללא הכנה מדוקדקת וקפדנית של הבקשה עובר להגשתה עלולה היא להיות נדחית על הסף ע"י משרד הפנים ועל כן מומלץ לקבל ייעוץ ולווי משפטי מקצועי לפני שאתם מגישים בקשה כזו.

הגנה מפני גירוש מהארץ ושחרור ממשמורת

אזרח זר השוהה בישראל באופן בלתי חוקי מסתכן כי יעוכב ע"י יחידת האכיפה של משרד הפנים (רשות האוכלוסין וההגירה), יועבר למשמורת ויגורש מישראל. מיד עם העיכוב יש לפנות לעורך דין מומחה לדיני הגירה שייצג בהליכים מול משרד הפנים. קיימת חשיבות רבה לייצוג בידי עורך דין בחקירה שיערוך משרד הפנים לאזרח זר המעוכב והוא זכאי לדרוש כי החקירה תיערך בנוכחות עורך דינו. ייעוץ וייצוג עוד בשלב החקירה עשוי להוביל לשחרור לאלתר.

גם אם החליט משרד הפנים על גירוש אזרח זר מתחומי הארץ, ניתן לפנות אל נציגיו או אל בית המשפט בבקשה להשעות את הגירוש ולשחרור מהמשמורת.

במידה ואתם או מישהו ממכריכם עוכב ע"י משרד הפנים, פנו למשרדנו באופן מיידי כי כל שיהוי או עיכוב עלול להוביל לגירוש של הזר מהארץ.

ביטול החלטות סירוב של ביקורת גבולות בנתב"ג

חוק הכניסה לישראל מתיר לקציני ביקורת גבולות של משרד הפנים לסרב לאשר כניסת מבקרים כאלו ואחרים לתחומי המדינה. סמכות זו מופעלת כנגד המבקרים שלגביהם עולה חשש להשתקעות, מסיבות ביטחוניות, פליליות ועוד.

אזרח זר אשר כניסתו לישראל סורבה, יוחזק במעצר עד לגירושו מהמדינה.
חשוב לדעת כי סירוב כניסה לישראל והוצאת צו הרחקה אינם סוף פסוק ואפשר לבטלם באמצעות הפקדת ערבות בכפוף לאישור של משרד הפנים או באמצעות פניה לבית הדין לעררים. לשם כך מומלץ לפנות בדחיפות לעורך דין המומחה בדיני הגירה, שיוכל לפעול במהירות ולהגיש בקשה מנומקת בה יפרט בצורה משכנעת את הסיבות למניעת ההרחקה.

בקשת עליה לישראל (בקשה לשינוי מעמד מתייר לעולה)

משרדנו נותן לווי משפטי מלא בהליכי עליה לישראל החל משלב של חיפוש המסמכים המוכיחים את הזכאות לעליה וכלה בשלב של הוצאת דרכון ישראלי בהליך מזורז.

אנו מייצגים בתיקי עליה מורכבים במיוחד בהם מסרב משרד הפנים לבקשות עליה מסיבות כלהלן:

- מטעמי עבר פלילי מכביד

- בשל המרת דת

- בשל היעדר מסמכים מספקים

- בשל אי-הכרה בגיור שנערך בחו"ל

בתיקים אלה לרוב אין מנוס מהגשת עתירה לבית המשפט הגבוה לצדק (בג"ץ), אך לעיתים ניתן להגיע להסדר עם משרד הפנים, זאת לא לפני שמכינים את התיק באופן קפדני בייעוץ של עורך דין בעל ניסיון בתיקי עליה.

משרדנו הצליח להפוך החלטות סירוב של משרד הפנים גם במקרים בהם התנהלו הליכים קודמים בבג"ץ. "סוד הכמוס" של הצלחת משרדנו בתיקים אלו נעוץ בהכנה מקדמית של כל תיק באופן מדוקדק ביותר, דבר שמאפשר לנו להעלות משמעותית את סיכויי ההצלחה מראש.

Актуальные новости и советы адвоката – подписывайтесь на наш телеграм-канал

Нужна персональная помощь адвоката в Израиле?
Оставьте данные и мы свяжемся с вами в ближайшее время