דיני עבודהשאל עורך דין

דיני עבודה

  • ניסיון רב שנים
  • צוות עורכי דין מקצועיים ומנוסים
  • יחס אישי
  • בניית אסטרטגיה המובילה להצלחה בכל תיק
  • העמדת טובת הלקוח בראש סדר עדיפויות
בעולם המשפט תחום דיני העבודה כולל בתוכו מגוון לא קטן של נושאים אשר עומדים לדיון ומחלוקת, ביניהם: יחסי עובד מעביד (מתי מתקיימים ומתי לא), הסכמי עבודה, סכסוכי עבודה, פיצויים, פנסיה, תאונות עבודה, פיטורין, העסקת פרילנסרים, מיקור חוץ, קבלני משנה ועובדים זרים, מיסויים שונים ועוד.

בשל השאלות הרבות הקשורות לדיני עבודה, נוצר צורך בבית דין מקצועי מיוחד שיכריע במחלוקות הקשורות לתחום זה. כך למעשה הוקם בית הדין לעבודה שהוא בית דין נפרד ממערכת בתי המשפט, לו סמכויות וסדרי דין משלו והדיון בו מצריך ידע משפטי שיש לעורכי דין המתעסקים בדיני עבודה בלבד.לכן ובשל העובדה כי תחום דיני העבודה נחשב לייחודי ושונה – בין אם אתם עובדים או מעסיקים, תובעים או נתבעים, חובה עליכם להיות מיוצגים על ידי עורך דין מומחה לדיני עבודה בעל ניסיון מוכח בניהול תיקים בבית הדין לעבודה שידע להשיג בשבילכם את התוצאה הטובה ביותר בהליך המשפטי שלכם.משרד עו"ד קובלנקו זרנופולסקי מייצג ומלווה עובדים ומעבידים בתיקי עבודה שונים. במהלך השנים ייצגנו במאות תביעות, ביניהן מורכבות ביותר מבחינה משפטית וצברנו ניסיון והצלחות רבות לזכות לקוחותינו – אלה הובילו אותנו היום להיות לאחד המשרדים הבולטים בתחום זה.מחלקת דיני העבודה של משרדנו מתמחה בנושאים שונים, ביניהם:

ליווי משפטי לחברות/מעסיקים, לרבות בדיקה שוטפת של משכורות
ייצוג עובדים בשיחות שימוע  והגנה מפני פיטורים שלא כדין
בדיקת חוקיות של תנאי העבודה והשכר
ייצוג  מעסיקים ועובדים בבית הדין לעבודה
ייצוג עובדים בבקשה לפירוק חברה ובמיצוי זכויות בביטוח לאומי
ייצוג מעסיקים במסגרת חוק עובדים זרים
היתר להעסקת עובדים זרים עבור מעסיקים.

ייצוג עובדים בשיחות שימוע והגנה מפני פיטורים שלא כדין

לכל עובד מגיעה הזכות החוקית לשיחת שימוע בטרם יפוטר – מה זה אומר? מעסיק לא יכול לפטר עובד רק כי מתחשק לו. לפיטורים (מכל סיבה שלא תהיה) יש השלכות קשות על חיי העובד. מעסיקים רבים טועים ומפטרים את עובדיהם בדרכים שגויות וכתוצאה מכך נאלצים במקרים רבים לשלם פיצויים גבוהים לעובד המפוטר.

לכן, אם אתה עובד אשר פוטר ללא שימוע, פנה אלינו עכשיו ואנו נעזור לך להשיג את הפיצוי הראוי המגיע לך מהמעסיק. אם אתה מעסיק ומתלבט לפטר עובד, התייעץ עמנו קודם ואנו ננחה אותך מהי הדרך הנכונה לבצע את ההליך מבלי להיחשף לסיכון כלכלי של תביעת העובד ותשלום פיצויים גבוהים.

בנוגע להליך השימוע עצמו: חשוב לדעת שמדובר ב"פגישה" לא קלה, בה מטיחים בפני העובד האשמות רבות ומסבירים לו מדוע למעשה כבר לא מעוניינים בו. עובדים המגיעים לפגישה זאת ולא מיוצגים על ידי עורך דין לדיני עבודה, מוצאים את עצמם בהרבה מקרים נבוכים, פגועים וכנועים – ולא מבינים כיצד מטיחים בהם האשמות שווא שלא קשורות אליהם. מעסיקים רבים מנצלים את העובדה שהעובד מגיע לא מיוצג ע"י עו"ד להליך השימוע ובוחרים להציב בפני העובד רשימה ארוכה של האשמות בנוגע לדרך העבודה שלהם, רק בשל העובדה שהמעסיקים יודעים שהעובדים לא יצליחו להתמודד עם כל האשמות האלה ולכן ניתן יהיה לפטר אותם בקלות.

בשל העובדה שהליך השימוע מתבצע רק פעם אחת, מתועד לפרוטוקול ומה שנאמר בו ישפיע על המשך הליך הפיטורין, מאוד – חשוב להיות מיוצגים בהליך זה ולא לקבל את הקביעות של המעביד כ"גזירה משמיים".

הצורך בלהיות מיוצג על ידי עורך דין בשימוע נובע מכך שלמעשה מדובר בהליך משפטי לכל דבר ועניין. וכמו בכל הליך משפטי לנאמר בשיחה זו יש השלכות כבדות משקל על התוצאה הסופית של ההליך. לא אחת נתקלנו בעובדים אשר פוטרו על לא עוול בכפם מפני שהקלו ראש ולא התייחסו ברצינות לשיחת השימוע. ומנגד, כשעובדים מגיעים מיוצגים על ידי עורך דין לשיחת השימוע, המעסיקים נוטים לשקול בכובד ראש את הטענות שלהם כנגד העובדים ונזהרים מלהמציא דברים חסרי ביסוס. זאת מפני שהם יודעים כי עורך הדין הנמצא בחדר יאמת את הטענות שלהם ויעמוד להגנת הלקוח שלו (במקרה הזה העובד). לכן אם הזכויות שלכם בתור עובדים חשובות לכם אין מנוס מלהגיע לשיחה זו מלווים בעו"ד מומחה לדיני עבודה אשר יגן עליכם.

ייצוג מעסיקים ועובדים בבית הדין לעבודה

לאורך השנים ייצגנו מאות עובדים ומעסיקים בסכסוכי עבודה שונים בבית הדין לעבודה ובשל כך למשרדנו ניסיון רב והצלחות רבות בתחום דיני העבודה.
ייצוג משפטי בבית הדין האזורי לעבודה מצריך ידע מקצועי רב והיכרות מעמיקה עם המערכת והכללים השונים שלה.

בין אם אתם מעסיקים או עובדים המצויים בסכסוך עבודה ומתלבטים על האם לתבוע או לא, חשוב קודם כל להתייעץ עם עו"ד מומחה לתחום דיני העבודה אשר יעריך את סיכויי ההצלחה של המקרה שלכם בבית הדין לעבודה וימליץ באיזו דרך לפתור את הסכסוך, בנוסף הוא יחליט האם יש ולנסות להגיע להסכמה מחוץ לבית המשפט או שמא לפעול מיד בהגשת תביעה.

בבית הדין לעבודה צברנו ניסיון בתביעות שונות, ביניהן: הפרת זכויות, פיטורין שלא כדין, אי תשלום פיצויים, הפרשות שגויות לקופות פנסיה וביטוחים, הפרת הסכמי עבודה, אי חוקיות של הסכמי עבודה, הסכמי אי-תחרות, יחסי עובד מעביד, צווי מניעה, אי תשלום זכויות סוציאליות, פיטורי עובדת בהיריון, הרעת תנאי עבודה ועוד...

לצוות המשרד ניסיון רב בייצוג מעסיקים ועובדים בבית הדין לעבודה ואנו בקיאים היטב בהתנהלות המערכת המשפטית ומעודכנים בכל חידושי החוק והפסיקה. יכולות אלו בשילוב עם הנחישות האמיצה הידועה של עורכי הדין שלנו – הובילו את המשרד שלנו להצלחות רבות בתחום דיני העבודה.

בדיקת חוקיות תנאי העבודה והשכר

אנשים רבים משקיעים את כל כולם בלרכוש השכלה, ללמוד, להתפתח ולמצוא מקצוע מפרנס. יוצאים לשוק העבודה ומתראיינים אצל כל החברות השונות עד שלבסוף מוצאים את האחת – הנה זאת העבודה שייחלתי לה. מה שאנשים אלה שוכחים זה את העובדה שלא משנה עד כמה עבדתם קשה על בחירת המסלול שלכם להצלחה במשך כל החיים, אם לא תקראו את חוזה העבודה המונח בפניכם ותבדקו טוב טוב מה ההשלכות של כל סעיף בחוזה על העתיד הכלכלי שלכם – אתם מסכנים את כל מה שעבדתם בשבילו.במיוחד אם אתם לפני שלב החתימה על המשרה הבאה שלכם, פנו קודם כל לעורך דין שידאג לבדוק את כל התנאים הכלולים במשרה החדשה ולהבטיח לכם ראש שקט לעתיד הכלכלי שלכם ולמיצוי מלא של כל הזכויות שלכם.ולמי שכבר חתם, עבד ורוצה גם הוא לבדוק את חוקיות תנאי עבודתו – אף פעם לא מאוחר: בדיקת חוקיות תנאי עבודה ושכר היא הליך שכל אחד יכול לבקש לעבור. עורך דין המתמחה בדיני עבודה יבדוק כל פרט בחוזה העסקה שלכם ואת דרך הביצוע שלו בפועל, ולפי הממצאים ידע לנתב אתכם להמשך – האם לדרוש חסרים כספיים או לא.זכרו כי החוק במדינת ישראל מיטיב מאוד עם העובד ודואג לצרכיו. תשלום בגין עבודה בשעות נוספות, פנסיה או ביטוח מנהלים, ימי מנוחה, הפסקות – כל אלה הן רק טעימה מהזכויות הרבות המגיעות לעובד וחשוב להיות עם יד על הדופק ולבדוק שאכן אתם מקבלים את המגיע לכם על פי החוק, או על פי הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה הקיימים במשק ומסדירים את תנאי העסקתם של עובדים בענפים השונים.באשר למעסיקים, הרי שבשל הפירוט שהבאנו בנוגע לזכויות עובדים ובמיוחד לאור האחריות האזרחית והפלילית הרחבה שחלה על מעסיק בהפרות תנאי העסקה של עובדים, קיימת חשיבות רבה גם למעסיקים להיות מלווים ומיוצגים בכל עת על ידי עורך דין מומחה לדיני עבודה שילווה את המעסיק, יערוך או יתקן את הסכמי העבודה עליהם הוא מחתים את עובדיו, למען כיסוי כל המצבים השונים בהם עלול המעסיק "ליפול" ולהיחשף לתביעות מוצדקות של עובדים רק בשל העובדה כי הסכמי העבודה נוסחו בצורה לקויה. לכן אל תקלו בכך ודאגו כי עסקכם ילווה בידי עו"ד מומחה לדיני עבודה שידאג להתנהלותכם הנכונה בתור מעסיקים.אנו מייצגים חברות רבות במשק הישראלי ובחו"ל בכל הנוגע לתחום דיני העבודה ומעניקים את שירותנו המשפטי בדרך של ריטיינר על בסיס חודשי הכולל בתוכו את כל הצרכים המשפטיים של העסק שלכם, אם אתם בעלי עסקים וחשוב לכם להיות עם ראש שקט בנוגע לשירות המשפטי אותו אתם מקבלים – פנו אלינו ואנו נדאג להתאים לכם חבילה של שירותים משפטיים לצרכים של העסק שלכם ולהיקף העבודה הנדרש.

ייצוג עובדים בבקשות לפירוק חברה

עם כל הצער שבדבר ידוע לכל כי בישראל של היום עסקים רבים נאלצים להפסיק את השירות שלהם ולסגור את הדלתות. כשזה קורה הקורבן האמתי - העובדים - לרוב נשכחים וכל התקשורת מתעסקת בלקוחות אשר שילמו כספים ולא קיבלו תמורתם מוצר/שירות שהובטח להם.

כעורכי דין המתמחים בדיני עבודה אנו מבינים את הקושי הרב העובר על עובד אשר המעסיק שלו פשט את הרגל – ביום אחד על אף כל העבודה הקשה והשעות של העובד במקום העבודה שלו, הדלת נסגרת ומשכורתו לא מועברת. העובד מוצא את עצמו נואש עם תשלומים רבים אשר ממשיכים לרדת אך המשכורת כמו שאמרנו – לא מועברת.

במצבים מסוג זה יש חשיבות לפנות באופן דחוף לעו"ד אשר ייצג את הצד של העובדים בהליך שיקבלו את מלוא התשלומים שמגיעים להם.

משרדנו ייצג ועדי עובדים ועובדים פרטיים רבים בהליכי חדלות פרעון של חברות ובהליכי פשיטות רגל ודאג למצות את זכויות העובדים עד תום בכל תיק ותיק. לכן, אם נתקלתם במקרה לא נעים שכזה אל תצאו מדעתכם ופנו לעו"ד ממשרדנו אשר ידאג לזכויות שלכם - שכן אנחנו יודעים כמה שזמן הוא גורם מכריע כשאדם עומד במצב שהמשכורת שלו לא הועברה לו.

דיני עבודה - ייצוג מעסיקים במסגרת חוק עובדים זרים

מעסיקים רבים בענפים כמו: תעשייה, ניקיון, מסעדנות, הייטק, בנייה, חקלאות, סיעוד ומלונאות מעדיפים עובדים זרים בתור כוח העבודה שלהם. הצורך של אותם המעסיקים נובע מסיבות שונות. רבים מעידים שלעובד הזר בהשוואה לעובד הישראלי יש מסירות וכושר עבודה גבוהים יותר, עניין הגיוני לאור העובדה שמדובר בבן אדם שעזב את משפחתו ומדינתו לישראל במטרה אחת ויחידה – לעבוד ולהתפרנס. מכאן שאותו עובד עסוק לרוב בעבודה ופחות בכל מה שמסביב והמעסיקים הישראלים סבורים שהעסקתם הינה כלכלית ורווחית יותר.בשל ההעדפה הקיימת של מעסיקים שונים להעסיק עובדים זרים על פני ישראלים, ממשלת ישראל החלה להילחם בתופעה ואסרה על העסקת עובד זר בישראל, מלבד במספר תחומים מוגדרים - במטרה לעודד העסקת עובדים ישראלים ולהקשות על העסקת זרים.עם זאת, כמשרד עו"ד אשר העיסוק הבולט שלו הוא עולם דיני ההגירה לישראל, לנו ידע וההיכרות עם המערכות השונות ואנו נדע לייצג אתכם בהליך קבלת היתר העסקת עובד זר ממשרד הפנים.בקיאותנו הרבה בדיני העבודה וחוק העובדים הזרים לצד מומחיותנו המיוחדת בדיני ההגירה וזכויות האזרח הם המפתח לביסוס מעמדנו כמשרד מוביל בייצוג משפטי של מעסיקי עובדים זרים.

מעסיקים עובדים זרים? זקוקים לסיוע משפטי? מחלקת דיני העבודה שלנו היא הפתרון שלכם.

Актуальные новости и советы адвоката – подписывайтесь на наш телеграм-канал

Нужна персональная помощь адвоката в Израиле?
Оставьте данные и мы свяжемся с вами в ближайшее время