הסכם טרום נישואין והסכם גירושין

הסכם טרום נישואין והסכם גירושין

בימינו, יותר ויותר זוגות מחליטים לחתום על הסכם משפטי שמסדיר ענייני משק בית משותף ורכוש משותף. בחלק מהמקרים מדובר בהסכם טרום נישואין, שנחתם לפני רישום הנישואין, אותו ניתן לנסח ולאשר על ידי נוטריון (ואין צורך להכשירו בבית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני). כמו כן, זה יכול להיות הסכם הנחתם בין בני זוג שכבר נשואים או הסכם בין ידועים בציבור, כולל זוגות חד מיניים. בכל המקרים הנ”ל, הנוטריון או השופט, בעת חתימת ההסכם, צריכים לוודא ששני הצדדים חותמים על ההסכם מרצונם החופשי ומבינים היטב את כל סעיפיו.

הסכם טרום נישואין

בהסכם טרום נישואין ניתן לפרט את כל זכוייותיהם וחובותיהם של בני הזוג בחייהם המשותפים, את אופן חלוקת הרכוש בעת גירושין, את ההתחייבויות של כל אחד מבני הזוג, את הקריטריונים שלפיהם יגודלו הילדים, עם מי מההורים ישארו הילדים במקרה של גירושין. בהסכם ניתן להבהיר את כל הנקודת השנויות במחלוקת המתעוררת אצל מרבית הזוגות במהלך גירושין וגם למנוע מצבים של סרבנות גט. זו הסיבה שכל עורך דין לדיני משפחה בישראל, ובכל מדינה אחרת, ימליץ לכם לחתום על הסכם טרום נישואין, שיחסוך לכם זמן וכסף רב, וכמובן מספר עצום של תאי עצב.

בנוסף לאמור לעיל, הסכם טרום נישואין יכול להסדיר את אופן חלוקת הירושה של כל אחד מבני הזוג. בהעדר הסכם נישואין, פעמים רבות מתעוררות התדיינויות ארוכות שנים בין קרובי משפחה בגלל ירושה. כדי למנוע זאת, הדרך הבטוחה, הקלה, הזולה וההגיונית ביותר היא לחתום על הסכם טרום נישואין.

יש הסבורים כי הסכם טרום נישואין הורג את הרומנטיקה, ואכן, מי יחשוב על גירושין וחלוקת רכוש לפני החתונה? למרות שזו גישה די מיושנת, כמובן, לא חייבים לחתום על ההסכם מתחת לחופה בשמלת כלה. ניתן לחתום עליו חודש, חצי שנה או מספר שנים לאחר רישום הנישואין. ובכל זמן שתרצו.

הניסיון מראה שהסכם טרום נישואין לא הורג את הרומנטיקה בזוגיות. יותר מזה, הוא מאפשר לבנות יחסים שוויוניים ולא תלותיים בין בני הזוג, המבוססים על אהבה, כבוד הדדי ואחריות.

הסכם גירושין

כל עורך דין בישראל מומחה לדיני משפחה יגיד לכם שכאשר מתגרשים עדיף להסכים בטוב לב. מלחמות בין בני זוג לשעבר גורמות לרוב נזק נפשי וכלכלי עצום לכולם, ובמיוחד לילדים. מלחמות בין הורים עלולות להשאיר צלקות קשות על נפשותיהם של ילדיהם. הסכם טרום נישואין הוא הבטחה לגירושים שלווים, ללא שערוריות, האשמות ושנים של התדיינויות משפטיות. עורכי הדין של שני הצדדים פשוט מרכיבים יחד את הסכם הגירושין על בסיס הסכם טרום הנישואין. המסמך נחתם על ידי שני בני הזוג ולאחר מכן עובר לאישור בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. גירושים כאלה עוברים במהירות ובנוחות, עם מינימום נזק נפשי.

ניתן לערוך הסכם גירושין גם ללא הסכם טרום נישואין, כמובן, בתנאי שבני הזוג הגיעו להסכמה בסוגיות מפתח, ובעיקר בענייני חלוקת רכוש ומשמורת על ילדים. במקרים כאלה עורכי הדין של הצדדים כותבים את הסכם הגירושין על בסיס הידברות בין בני הזוג, לאחר מכן המסמך מאושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה או בית דין רבני ומקבל סטטוס של פסק דין.

נדגיש שנית שהגירושין הטובים ביותר הם גירושין בהסכמה, המבוססים על הסכם טרום נישואין. גירושין כאלה מתרחשים במהירות, ללא הוצאות גדולות וללא פגיעה נפשית. למותר לציין כי בגירושים, גם כאשר יש הסכמה בין הצדדים, כל אחד מבני הזוג זקוק לעורך דין משלו.

משרד עורכי דין “קובלנקו-זרנופולסקי” הוא המוביל בתחום דיני המשפחה בישראל. רשימת ההשגים שלנו כוללות מאות הסכמי טרום נישואין ויחסי ממון, הסכמי גירושין ולקוחות מרוצים. הירשמו לפגישת ייעוץ כבר היום. מספר הטלפון של משרדנו בתל אביב הוא 03-5077222, רח’ מנחם בגין 125.


Еще статьи по теме: