לגליזציה של בן/בת זוג בישראל על בסיס מגורים או נישואים

לגליזציה של בן/בת זוג בישראל על בסיס מגורים או נישואים

לגליזציה של נישואין בישראל

משרד הפנים הישראלי מכיר בנישואים בין אזרחים לזרים שהושלמו בכל מדינה שהיא. בן זוג ישראלי צריך לפנות למחלקה של משרד הפנים במקום המגורים, לספק אישור נוטריוני ותורגם לעברית על נישואין. על בסיס זה הוא / היא מבקשים להכיר בנישואין כתוקפים, לשנות את תיעוד המצב הזוגי ב”תאודאת זוטא “ולתת אישור לכניסת בן זוג זר לישראל.

חשוב להבין שתקופת ההמתנה לויזה כניסה יכולה להיות ארוכה מאוד. ראשית כל זה נובע מתורים ארוכים ועומס אדיר על כל מחלקות רישום האוכלוסין של משרד הפנים הישראלי. התור עשוי להימשך למשך שישה חודשים, ושיקול מסמכים – עוד 3-4 חודשים. וזה אם אין בעיות במסמכים, כל הדרישות מתקיימות ובן הזוג הזר מעולם לא היה בעיות בשירות ההגירה הישראלי.

לכן אנו ממליצים ליצור קשר עם עורכי דין, מומחי דיני הגירה בישראל, בשלב הראשון, ברגע שתחליטו להתחתן ולהקים משפחה בישראל. זה יאפשר לא רק להזמין מראש את הקו במשרד הפנים, אלא גם לקבל תדריך וסיוע מלאים בהכנת חבילת מסמכים. עדיף לא לעשות טעויות מאשר לתקן אותן אחר כך, תוך קבלת החלטה שלילית של משרד הפנים. תמיכה בעורך דין מהשלב הראשוני מאוד תחסוך לכם זמן רב, מאמץ וכסף.

נישואין אזרחיים בישראל

זר הנשוי וחי יחד עם אזרח ישראלי מבלי להירשם לנישואין רשמיים יכול להגיש בקשה להיתר שהייה בישראל. במקרים כאלה, פרוטוקול סטופר נפרד ניתן במשרד הפנים הישראלי. יש להתחיל נוהל צעד במשרד משרד הפנים בישראל במקום המגורים. זה ידרוש הוכחות לשיתוף משותף וניהול משותף.

היתר שהייה (אשרת שהייה) וזכות לעבוד בישראל של זר שמתחתן עם אזרח ישראלי

במצב זה ישנם היבטים רבים הקשורים לנסיבות אינדיבידואליות, ובעיקר במעמד של אזרח זר בישראל. יתכן שמדובר בתייר שנמצא בישראל באשרת תייר או כחלק ממשטר ללא ויזה (לא יותר משלושה חודשים של שהייה ללא הפרעה). יתכן ומדובר בעובד זר עם אשרה תקפה ואישור עבודה בישראל. הבעייתיות ביותר היא מקרים בהם זר נמצא בישראל באופן לא חוקי או עם ויזה שפג תוקפה. במקרים כאלה משרד הפנים מחייב בדרך כלל זרה לעזוב את ישראל ולהגיש עתירה בהיותו בארצו.

חשוב לציין כי במקרים בהם זר נמצא בישראל במעמד של עובד זר, כאשר פונה לטיול חושים, משרד הפנים מבטל מייד ויזת עבודה. לקבלת היתר עבודה חדש בישראל, אנו ממליצים ליצור קשר בהקדם עם עורכי הדין הישראלים, מומחי דיני ההגירה.

נישואים אזרחיים או רשמיים?

סטופרו לזוגות שלא רשמו נישואין רשמיים יימשך זמן רב יותר. בני זוג זרים רשמיים בדרך כלל מקבלים היתר שהייה זמני – “א 5” במהלך השנה, מה שנותן לא רק את הזכות לעבוד, אלא מהווה צעד בדרך לקבלת אזרחות ישראלית. על בסיס שיתופי פעולה ללא נישואין, משרד הפנים מספק רק את אשרת בית-1 (אשרת עבודה), שאינה צעד לקראת אזרחות. רק כמה שנים אחר כך עם ויזת בית -1, זר שנמצא במערכת יחסים עם אזרח ישראלי יכול לקבל ויזת אלף 5 – אשרת שהייה.

לכן אנו ממליצים ללקוחותינו למסד נישואין. גם אם הליך הסטופרו הוחל על בסיס מגורים משותפים, לעולם לא יהיה מאוחר מדי לרשום נישואין, לאחר מכן עורך הדין שלך יגיש תעודת נישואין למשרד הפנים וישנה את אלגוריתם ההליך. כמובן שברוב המקרים, רישום נישואין מחייב טיסה לחו”ל. אכן, בישראל אין מכון לנישואים לא דתיים, אך משרד הפנים מכיר בנישואין כלשהם שנעשו בחו”ל.

נישואים פרגוואים

כאשר אחד מבני הזוג מסיבה זו או אחרת לא יכול לעזוב את גבולות ישראל, מומלץ להתחתן בפרגוואי. כדי לרשום נישואין במדינה זו נדרשת נוכחות פיזית של אחד מבני הזוג בלבד. נישואין פרגוואי קורמים עור וגידים די מהר, ואף כי הדבר ידרוש: טיסה על פני האוקיאנוס האטלנטי; כמה ימים במלון; תשלום רישום ושירותים נוטריוניים, עם זאת, במקרים מסוימים זהו הפיתרון האולטימטיבי.

קרא את כל היתרונות של נישואים פרגוואי

כדי לרשום נישואין פרגוואי, אינך צריך לחפש עורכי דין בפרגוואי. צרו קשר ואנו נספק לכם תמיכה מלאה, לרבות לגליזציה של מסמכים והגשה למשרד הפנים הישראלי.

נישואים פיקטיביים

משרד הפנים הישראלי נאבק בנישואים פיקטיביים במטרה לקבל אזרחות ישראלית. זו הסיבה, קבלת מעמד בישראל כבן זוג זר נובעת ממספר צ’קים. כמו כן, קצין משרד הפנים הישראלי רוצה להיות בטוח שאדם זה אינו מהווה איום על החברה ולא היה מעורב בפעילות אנטי-ישראלית או אנטישמית.

חבילת מסמכים

השלב הראשון הוא הכנת חבילת מסמכים. אם הזוג התגורר במדינות שונות, זה אמור להיות אישור לקשר שלהם (תדפיסים של התכתבויות באינטרנט, צילומים משותפים, כרטיסי טיסה וכו ‘וכו’). אם הזר כבר נמצא בישראל, עליך לספק עדות לשיתוף מגורים – הסכם שכירות דירה, שטרות שירות ששולמו, חשבון בנק משותף וכו ‘.

כמו כן, יש צורך להכשיר ולרשום תעודת נישואין עברית, תעודת לידה של בן זוג זר, ולמסור רישום פלילי (שהונפק לא יותר משלושה חודשים לפני הגשת מסמכים למשרד הפנים הישראלי).

אנו ממליצים לך להתייעץ עם עורכי דין – מומחים בתחום דיני ההגירה בנוגע לחבילת המסמכים. זה יאיץ מאוד ויאפשר את הגשת המסמכים מהירה יותר למשרד הפנים.

ראיון במשרד הפנים

לאחר הגשת מסמכים למשרד הפנים, הזמנה לראיון מגיעה בעוד מספר חודשים. זה בדרך כלל מתרחש בישראל, אך במקרים מסוימים, כאשר בן זוג זר ממתין לאישור כניסה לישראל, משרד הפנים עשוי להתעקש על ראיון נפרד. זה קורה לרוב כאשר בן זוג זר עבר הפרה כלשהי של משטר השהייה בישראל או גירוש.

ראיון נפרד נערך במקביל כך שבני הזוג אינם יכולים לתאם את התשובות. בן הזוג הישראלי נמצא במחלקה של משרד הפנים במקום המגורים, ובן הזוג הזר נמצא בקונסוליה הישראלית. אם שני בני הזוג נמצאים בישראל, הריאיון מתקיים במשרד משרד הפנים במקום המגורים.

שאלות לבני זוג יכולות להתייחס ישירות לחייהם האישיים, לעיתים קרובות הן גובלות בפלישה לפרטיות. הקריטריון העיקרי כאן הוא כי אין הבדלים מהותיים בעדותם של בני הזוג. על עובד משרד הפנים שמנהל את הראיון לוודא שנישואין אלה אינם פיקטיביים, שבני הזוג באמת גרים יחד ויש ביניהם מערכת יחסים אינטימית.

חשוב לציין: עורך הדין שלך יכול ללוות אותך לראיון זה. זה יכול להגן עליך מפני פלישה לפרטיות – מפני שאלות מפורשות, אינטימיות. אם אתה בטוח ב 100% בעצמך, אם אתה חושב שאתה יכול להסתדר בלי תמיכה בעורך דין, תקבל לפחות התייעצות. עורכי דין – מומחים בדיני הגירה – יכינו אתכם לראיון בצורה הטובה ביותר!

עובדה חשובה נוספת. מה שאמרת בראיון במשרד הפנים כמעט בלתי אפשרי לבטל. אתה יכול רק לשנות ראיות בבית משפט ישראלי. עדיף לא לטעות מאשר לנסות לתקן אותם בבתי המשפט אחר כך.

ראיון ב”נתיב”

“נתיב” הוא ארגון מיוחד העוסק בבדיקת אמיתות המסמכים כדי להשיג מעמד בישראל. לאחר הגשת מסמכים למשרד הפנים, יהיה עליכם למלא שאלון מאוד מפורט ולשלוח אותו לנתיב. לאחר מספר חודשים תקבלו הזמנה לראיון, ששני בני הזוג עוברים יחד. אינך יכול להיות מלווה על ידי עורך דין במהלך הראיון ב- Nativa, אך עורכי דין לדיני הגירה יכינו אותך בצורה הטובה ביותר כך שתוכל להתראיין ללא דאגות.

קבלת מעמד בישראל

רק לאחר ראיון מוצלח לשני בני הזוג – במשרד הפנים וב”נאטיבה “, בן זוג זר זוכה למעמד בישראל. במקרה של נישואין רשמיים – זהו היתר שהייה זמני “אלף 5”. במקרה של מגורים ללא נישואין, זהו ויזת תייר בית 1 עם הזכות לעבוד. לאחר מכן על בני הזוג לעבור ראיון מפורט מדי שנה במשרד הפנים הישראלי להארכת מעמד זה. בכל שנה היא נדרשת להגיש למשרד הפנים את כל המסמכים המאשרים את חומרת הקשר ואת מגוריהם המשותף של בני הזוג. לאחר חידוש אלף 5 במשך ארבע שנים, בן זוג זר יכול לבקש אזרחות ישראלית או היתר שהייה קבוע בישראל.

עורכי דין – מומחי דיני הגירה בישראל

למשרד עורכי הדין קובלנקו-זרנופולסקי 15 שנה של מוניטין ללא דופי בישראל. עורכי הדין שלנו מוכרים כמובילי מקצוע בתחום ההעפלה ודיני משפחה בישראל. שותפים מנהלים במשרד עומדים בראש נציבות ההגירה והעובדים הזרים בלשכת עורכי הדין. בבסיס הלקוחות שלנו ישנם מאות זוגות אשר הצליחו להגיש בקשה להיתר שהייה וקיבלו אזרחות ישראלית על בסיס נישואין.


Еще статьи по теме:


Актуальные новости и советы адвоката – подписывайтесь на наш телеграм-канал

Нужна персональная помощь адвоката в Израиле?
Оставьте данные и мы свяжемся с вами в ближайшее время