משפט פלילישאל עורך דין

משפט פלילי

  • מומחיות, ידע וניסיון רב בייצוג חשודים ונאשמים במגוון הליכים פליליים
  • מתן יחס אישי וליווי צמוד לאורך כל הדרך
  • בניית אסטרטגיה המובילה להצלחה בכל תיק
  • זמינות מידית
המחלקה הפלילית של משרדנו מספקת את שירותיה בתחומי המשפט הפלילי על כל הליכיו השונים במקצועיות ובמסירות. עורכי הדין שלנו מלווים את לקוחות המשרד החל משלב החקירה הראשונית, ייצוג מול רשויות התביעה בניסיון לא להגיש כתב אישום, דיוני מעצרים, הליכי המשפט וההוכחות, הסדרי טיעון וערעורים במידת הצורך.

למשרדנו ניסיון והצלחות בייצוג משפטי בכתבי אישום המוגשים כנגד ביצועים של עבירות השייכות לרף הגבוה יותר של הענישה כדוגמת עבירות המתת אדם (רצח / הריגה / גרם מוות ברשלנות), סמים, רכוש, מרמה, הלבנת הון, נהיגה בשכרות ועוד.

עם ניסיון בליווי וייצוג משפטי של נאשמים רבים בהליכים פליליים אנו מבינים את הקושי הגדול איתם מתמודדים חשודים ונאשמים הנמצאים בעיצומו של הליך פלילי. החוק בישראל מגן על חשודים ונאשמים ומעגן כערך עליון את זכות הנאשם להליך הוגן, תחת כנפיה של זכות זו שוכנות זכויות נגזרות רבות, כדוגמת חזקת החפות העומדת לחשוד/נאשם, זכות השתיקה, הזכות לתנאי מעצר הוגנים ועוד.

לצערנו המצב בפרקטיקה מתבטא בעומס רב של חשודים ונאשמים על מערכת המשטרה, בתי הסוהר והרשות השופטת וכתוצאה ממצב זה חשודים, נאשמים ואסירים רבים מוצאים את עצמם נפגעים מדי יום וזכויותיהם לא ממומשות. לכן קיימת חשיבות גבוהה מאוד להיות מיוצגים לאורך כל הדרך על ידי עורך דין מומחה בדין הפלילי אשר יידע לעמוד על זכויות הלקוח שלו להליך הוגן ויצליח לנהל את ההליך בדרך הנכונה ביותר במישור המקצועי.

בין שירותי המשרד בתחום המשפט הפלילי:

הכנה לחקירה משטרתית לחשודים ונאשמים
שחרור ממעצר
ייצוג בהליכי הסגרה ומניעת הסגרת נאשמים או אסירים לריצוי עונשם בחו"ל
ייצוג נאשמים בהליכים פליליים בכל סוגי העבירות
ייצוג בהליכי ערעור על הרשעה או על מידת העונש
ייצוג אסירים בועדות שחרור מוקדם
מחיקת רישום פלילי
סיום הליך פלילי ללא הרשעה

הכנה לחקירה משטרתית לחשודים ונאשמים

מעמד בו מזמינים אדם לחקירה משטרתית הוא מעמד מלחיץ וקשה אליו אף אחד מאיתנו לא רוצה להיקלע בחייו. לאנשים נורמטיביים הנתקלים בפעם הראשונה עם רשויות המשטרה, מעבר לאי הנוחות האישית הגדולה מעצם הימצאותם בחקירה משטרתית ולתוצאות הכבדות של אותה החקירה והנאמר בה על חייהם, קיימת הרגשה שאם לדעתם הם חפים מפשע מבחינתם הם יוכלו להציג זאת כשורה במשטרה ולהשתחרר מכל אשמה.

לצערנו, רבים הם המקרים במדינת ישראל אשר יעידו כי לא כך הדבר. חשוב להבין כי בחקירה משטרתית קיימים אינטרסים רבים הן לחשוד/נאשם והן לחוקר ולתביעה אשר יכולים לפגוע בתקינות ההליך ולעיתים להוביל למצבים לא נעימים בהם אנשים מודים בעבירות שלא בוצעו על ידם תוך שהם מאמינים למצגי שווא שונים אשר הוצגו להם בשיטה של מניפולציה חקירתית.

בין אם הנכם מנוסים בחקירות משטרתיות ובין אם זו הפעם הראשונה בה נקלעתם למצב בו עליכם להגיע לתחנת המשטרה ולהיחקר – חשוב לדעת כי כל חקירה עלולה להוביל לתוצאות הרסניות על עתידכם ויש חובה להיוועץ עם עו"ד פלילי מומחה אשר יבדוק את האישומים כנגדכם ודרכי ההתמודדות הנכונים מולם.

אנו מפצירים בכם! אם חס וחלילה זומנתם לחקירה משטרתית – אל תגידו כלום, שמרו על זכות השתיקה ובקשו להיוועץ עם עורך דין באופן מיידי (זוהי זכותכם על פי חוק ואף אדם לא יכול לקחת מכם אותה). רק לאחר ייעוץ עם עו"ד פלילי תוכלו לדעת בפני מה אתם באמת עומדים, מה האישומים כנגדכם, אילו ראיות קיימות למשטרה בגינם ומה היא הדרך הנכונה להיחלץ מההליך במינימום פגיעה.

שחרור ממעצר

המעצר הינו אחד הכלים המרכזיים העומדים בפני המשטרה לאורכו של ההליך הפלילי. חשוב מאוד לדעת, שניתן לעצור אדם ולהאריך את תקופת מעצרו, רק כאשר תנאים מסוימים אכן מתקיימים. מכאן, החשיבות הרבה של היוועצות עם עורך דין פלילי בעל ניסיון במעצרים, אשר יבדוק האם אכן התקיימו עילות המעצר, יציג טיעונים מנומקים לביטול המעצר, ויפעל למען שחרור החשוד או הנאשם, בהקדם האפשרי.

קיימים 3 סוגי מעצרים: מעצר ראשוני, מעצר ימים ומעצר עד תום ההליכים ולכל אחד מסוגים אלו יכול עורך הדין לבקש שחרור או חלופת מעצר כמו שחרור בערבות או מעצר בית.

למשרדנו ניסיון רב בייצוג נחקרים, בשחרור ממעצרים ובהתנהלות מול מערכות המשטרה, שירותי בתי הסוהר ובתי המשפט. במידה וחלילה נעצרתם פנו אלינו ללא דיחוי ואנו נגיע אל תחנת המשטרה ונעשה את הנדרש בכדי להביא לשחרורכם.

ייצוג נאשמים בהליכים פליליים בכל סוגי העבירות

עם סיום החקירות תקבל המשטרה או הפרקליטות את החלטתה האם להתקדם עם החשוד ולהגיש כנגדו כתב אישום. במצב שכזה החשוד הופך באופן אוטומטי לנאשם והקראת כתב האישום תהיה נקודת הזמן בו יתחיל המשפט הפלילי כנגד אותו נאשם.

אין זה סוד שאחוז ההרשעות במדינת ישראל גבוה מאוד, כתבי אישום מוגשים לבתי המשפט במצבים בהם התביעה רואה את התיק כ-"הרשעה בטוחה" ובמצבים רבים גם בתי המשפט רואים זאת כך.

חשוב לדעת שלא כל כתב אישום יסתיים בהרשעה ויש משקל רב למקצועיות, לניסיון וליכולת של עורך הדין המייצג בהליך. במקרים רבים נתקלנו באנשים הטוענים לחפותם כאשר אף אחד לא מוכן להיות להם לאוזן קשבת ולקבל את דעתם. בסופם של הליכים מייגעים הכוללים דיוני הוכחות ארוכים, הבאת עדים שונים ולחימה משפטית ארוכת שנים – אנו מגיעים לתוצאה של זיכוי ומוכיחים כי הנאשם חף מכל אשמה אשר יוחסה לו. זוהי הסיבה לכך כי המחלקה הפלילית של משרדנו רואה את עבודת הסנגור כעבודה בעלת ערך עליון, הסניגור במקרים רבים הוא האדם היחיד שנותר לנאשם אשר מקשיב לו ונלחם על זכויותיו.

ההשקפה והערכים של עורכי הדין הפליליים של משרדנו הם הסיבה לבחור בנו לניהול ההליך הפלילי אליו נקלעתם, אנו נילחם על משפטכם בכל אמצעי חוקי העומד לרשותנו ונעזור לכם לעמוד על זכויותיכם החוקיות – על אף האישומים המיוחסים אליכם.

ייצוג בהליכי ערעור על הרשעה או על מידת העונש

ככלל, הן לתביעה והן לנאשם עומדת זכות ערעור לערכאה השיפוטית הגבוהה יותר מזו שניהלה את ההליך הפלילי באותו עניין של הנאשם בנוגע לגזר הדין או להכרעת הדין. נאשמים רבים המקבלים את החלטת בית המשפט נוטים "לרוץ" מהר לערכאה הגבוה יותר ולבקש לערער על החלטת בית המשפט. מה שאותם נאשמים לא לוקחים בחשבון הוא שמבחינת עורך הדין המייצג מדובר בשכר טרחה נוסף ובהרבה מקרים עורכי דין לוקחים את הליך הערעור לניהולם מבלי להעריך נכונה את המצב המשפטי של הנאשם ואת סיכויי הערעור להתקבל.

במשרדנו עובדים מיטב עורכי הדין הפליליים. לאורך השנים הצלחנו להפוך החלטות רבות של בתי המשפט בעזרת ערעורים מנומקים ומקצועיים לבית המשפט המחוזי ו/או בית המשפט העליון, בהתאם לנסיבות המקרה. עם זאת, במצבים בהם אנו רואים את הליך הערעור כבעל סיכויים גבוהים לפגיעה בנאשם אנו עומדים על עמדתנו שלא לערער ומשכנעים את הנאשם לא להסתכן בכך. במצבים אחרים דווקא התביעה היא זו שמבקשת לערער, למשל על קלות העונש, קיימת חשיבות גבוהה מאוד לא להסתכן ולהיות מיוצגים בהליך הערעור שכן הנכם עומדים בפני סיכון לא קטן שעונשכם יוחמר.

בכל מקרה שלא יהיה בהליך הפלילי על כל רבדיו והן בשלב הערעור חובה להיות מלווים ומיוצגים על ידי עורך דין פלילי לא פחות ממקצוען ביותר ובעל ניסיון רב אשר יידע להשיג לכם את התוצאה האפשרית הטובה ביותר בנסיבות המקרה.

ייצוג אסירים בועדות שחרור מוקדם

לועדת שחרורים קיימת סמכות להחליט על שחרור מוקדם של אסיר, לאחר שסיים לרצות לפחות שני שלישים מעונשו ועמד בתנאים הנדרשים, ביניהם התנהגות טובה, נכונות להשתקם, חוות דעת חיוביות על האסיר מטעם גורמים שונים ועוד.

אסירים המבקשים להשתחרר מוקדם נדרשים למלא בקשה מנומקת ולהתייצב לדיון באופן פיזי בפני הוועדה. הדיון עלול להיות מלחיץ והאסיר עלול להיחקר על ידי הועדה בנושאים שונים אשר יעזרו לה לקבל את החלטתה בבקשתו. למשרדנו אחוז הצלחה גבוה מאוד בייצוג אסירים בועדות שחרור מוקדם ואנו יודעים כיצד לנתב את בקשתך כך שתעבור את תנאיה הנוקשים של הועדה ותביא אותך לתוצאה אליה אתה וקרובי המשפחה שלך מייחלים זמן רב כל כך – שחרור ממאסר והתחלת חיים חדשים.

ועדת השחרורים הינה הליך משפטי מורכב. להחלטות הוועדה יש תוקף משפטי עליו ניתן לערער בבית המשפט המחוזי. לפיכך, לקראת הדיון ובמהלכו, ישנה חשיבות רבה בייצוג משפטי מקצועי של עורך דין פלילי מנוסה. עורך הדין יכין את האסיר לדיון, יבנה עימו תוכנית שיקום, יגייס לטובתו חוות דעת חיוביות, ויתמודד במיומנות עם המידע החדש שיגיע תוך כדי הדיון.

מחיקת רישום פלילי

רבים הסיפורים על אזרחים אשר מעדו בצעירותם ובמעשה שטות כלשהו מצאו את עצמם עוברים על עבירה פלילית. אזרחים אלו גוררים איתם לאורך שנים רבות רישום פלילי המעיק על חייהם ובמקרים מסוימים פוגע בסיכויים שלהם להתקבל לעבודות ותפקידים שונים ולעסוק בפעילויות מסיימות.

המשטרה ורשויות התביעה במקרים רבים אוטמים את אוזניהם של אותם אזרחים ועל אף שהם מוכיחים את השינוי אותו עברו לאורך השנים מיום ביצוע העבירה – רישומם הפלילי נותר עומד.

בין אם רישומכם הפלילי נובע מסגירת תיק בעילה של היעדר ראיות מספיקות להעמדה לדין, חוסר עניין לציבור או שנסיבות המקרה אינן מתאימות להעמדה לדין – למשרדנו ניסיון רב במחיקת רישומים פליליים מכל הסוגים ובהגשת בקשות לשינוי עילת סגירת תיק לעילה של 'היעדר אשמה' – עילה בגינה נמחק הרישום הפלילי מכל המרשמים.

אם הרישום הפלילי תוקע אתכם בחיים ואתם רוצים להיפטר ממנו אחת ולתמיד – פנו אלינו עכשיו והמחלקה הפלילית של משרדנו תדאג לזמן אתכם לפגישת ייעוץ במשרדנו, ללמוד את נסיבות המקרה שלכם ולגבש את התוכנית הנכונה למחיקת הרישום והתחלה של דרך חיים חדשה ונקייה מרישומים פליליים.

סיום הליך פלילי ללא הרשעה

במקרים מסוימים קיימת אפשרות לסיים את ההליך הפלילי ללא הרשעה על אף שקיימות מספיק ראיות בתיק להוכחת אשמה ולהרשעה בבית המשפט. מדובר במקרים בהם מוכח כי הנאשם הינו אדם נורמטיבי אשר חטא בביצוע עבירה באופן חד פעמי והרשעה בעניינו תוביל לפגיעה קשה ומשמעותית בחייו מאשר התועלת של המדינה בהרשעתו. עצם האפשרות העומדת לנאשם לבקש לסיים את הליכו הפלילי ללא הרשעה היא סיבה מספיק חשובה לא להעריך את סיכויי ההצלחה של הנאשם באופן עצמאי ולפנות לעו"ד פלילי מנוסה אשר יידע האם נסיבות המקרה שלכם עומדות בגדר הנדרש לסיום ההליך הפלילי ללא הרשעה, או לחילופין להליך אחר.

על מנת לסיים הליך פלילי ללא הרשעה, במקרה בו הנאשם אכן ביצע את העבירה המיוחסת לו, יש להיעזר בעורך דין פלילי אשר יפעל למען מניעת ההרשעה, קבלת עונש חינוכי כעבודות שירות, ו/ואו העמדת הנאשם בפיקוח שירות המבחן.  על עורך הדין הפלילי להכין את הנאשם לפגישותיו עם שירות המבחן, שכן סיום ההליך ללא הרשעה, מותנה, כמעט באופן מלא, בקבלת המלצה חיובית בתסקיר אותו מגיש שירות המבחן לבית המשפט.

כמו כן, הסנגור הפלילי יכול לפעול לקידום הסדר טיעון מקל עם התביעה, שבמסגרתו תסכים התביעה לאי הרשעה ובסבירות גבוהה - בית המשפט יאשר זאת. יתרה מזו, בנסיבות מסוימות וחריגות מאוד, יכול בית המשפט להורות על ביטול הרשעה שניתנת על ידו.

חשוב לזכור כי סיום הליך פלילי ללא הרשעה, באותם מקרים בהם הנאשם אכן ביצע את העבירה, הינו מצב חריג ביותר בהליך המשפטי. לפיכך, נטל ההוכחה ושכנוע בית המשפט מוטלים על הנאשם ועורך דינו, ומכאן החשיבות בהיוועצות בעורך דין פלילי בעל ניסיון רב בהליכים אלו.

למשרדנו הצלחות רבות בייצוג נאשמים ובסיום הליכים פליליים ללא הרשעה, עורכי הדין של המחלקה הפלילית של משרדנו מאופיינים בלוחמה חסרת פשרות עבור תיקי הלקוחות שלנו ועל כן אם אתם מתלבטים לגבי עורך הדין אשר ייצג אתכם בהליך הפלילי אליו נקלעתם – פנו אלינו עכשיו ואנו נדאג לעשות את כל שביכולתנו על מנת לחלץ אתכם מהצרות.

Актуальные новости и советы адвоката – подписывайтесь на наш телеграм-канал

Нужна персональная помощь адвоката в Израиле?
Оставьте данные и мы свяжемся с вами в ближайшее время