נדל"ן ודיני מקרקעיןשאל עורך דין

נדל"ן ודיני מקרקעין

  • צוות עורכי דין מקצועיים ומנוסים
  • ליווי צמוד עד לקבלת החזקה בנכס
  • ניסיון רב בניהול משא ומתן לפני כריתת ההסכם המתבסס על טובת הלקוח
  • יחס אישי
כל מי שקנה או מכר נכס נדל"ן בחייו יעיד עד כמה קשה ומלחיץ התהליך הזה יכול להיות. הבנקים, הטאבו, רשויות המיסים ועורכי הדין - כולם דורשים מהלקוחות רשימות אין סופיות של אישורים ומסמכים, זמני המתנה ארוכים ומייגעים, סיבוכים בירוקרטיים והמון אי וודאות – כל אלה מלווים את רוב האנשים שמבצעים עסקאות נדל"ן ומקשים עליהם עד מאוד. בין אם אתם קונים או מוכרים, שוכרים או משכירים, בין אם הנכס הוא דירה, מגרש, בית או שטח – עסקת הנדל"ן היא חלק משמעותי בחיים שלכם ואנו יודעים זאת היטב. לכן אספנו בשבילכם מידע חשוב אותו אתם חייבים לדעת לפני שתיגשו לעסקה של חייכם.

כלל הזהב – לא סוגרים עסקה לפני שמערבים את עורך הדין בהליך:

מחלקת המקרקעין של משרדנו מייצגת ומלווה מוכרים וקונים בעסקאות נדל"ן שונות בארץ ובעולם. בעולם הנדל"ן יש חשיבות רבה להיות מיוצגים על ידי עו"ד מקצועי ומנוסה בתחום דיני המקרקעין אשר ידע לייצג את האינטרסים שלכם בצורה הנכונה ביותר. לאחר ניסיון של מאות תיקי נדל"ן שונים, פשוטים ומורכבים, אנו מבהירים ללקוחותינו לא אחת כי יש חובה לשכור את שירותיו של עו"ד אשר ייצג אותם בהליך וחל איסור מוחלט לבצע עסקאות נדל"ן בהן עורך דין אחד מלווה את העסקה ומייצג את שני הצדדים בה. מצבים מסוג אלה מובילים במקרים רבים לסכסוכים משפטיים מיותרים שנפרשים על גבי שנים רבות ויכלו להימנע מלכתחילה אם רק העסקה הייתה נעשית בדרך הנכונה ובליווי של עו"ד מקצועי.

לכם כצדדים בעסקת נדל"ן אין את כל הידע הנדרש – לא במישור המשפטי ולא במישור של עולם המיסים, לכן כשאתם מתמקחים על פרט כזה או אחר (למשל מחיר או תאריך מסירת הנכס) אתם לא רואים את התמונה המלאה ויש סיכוי שאתם למעשה "יורים לעצמכם ברגל" עוד בשלב ההתמקחות. כפי שאתם בוודאי מנחשים הפתרון לכך הוא עו"ד מומחה לדיני מקרקעין שייצג אתכם בשלב המשא ומתן וידאג לראות את התמונה הרחבה בשבילכם.

לאורך השנים משרדנו ייצג וליווה מאות עסקאות נדל"ן ומקרקעין בכל התחומים השונים. בפנייה למשרדנו תוכלו ליהנות מן השירותים הבאים:

בדיקה מקיפה של נכס לפני קניה – עיקולים / הגבלות / חובות / הערות אזהרה וזיקות שונות הרשומות בנכס.
ליווי משפטי של עסקאות קניה או מכר מקרקעין.
בדיקה וליווי משפטי של עסקאות רכש במקרקעין בבנייה או "על הנייר"
ליווי משפטי בעסקאות של מגרשים ושטחים מסחריים
ייצוג יזמים ודיירים בפרויקטים של תמ"א 38
סיוע וייעוץ משפטי למשקיעים בנדל"ן בארץ ובחו"ל

בדיקת נכסים לפני קניה

חיפשתם וחיפשתם ולבסוף מצאתם – זאת הדירה שאתם רואים בתור הבית הבא שלכם ואותה אתם רוצים לקנות. אז מה עושים עכשיו? זכרו! קודם כל בדיקה מקיפה אודות מצבו המשפטי של הנכס ולאחר מכן כל השאר. לא משנה כמה אתם סומכים על המוכר, כמה הדירה מוצאת חן בעיניכם או כמה אתם ממהרים לקנות אותה - בלי בדיקה מקיפה של המצב המשפטי של הנכס אתם שמים את עצמכם בסיכון לנפילה לתהום עמוקה אשר ממנה יהיה מאוד קשה להיחלץ.

מה כוללת הבדיקה? במשרדנו כל עסקת נדל"ן מתחילה בבדיקה מקיפה ואיכותית אודות מצבו המשפטי של הנכס העומד על הפרק – אנו בודקים האם קיימים עיקולים ו/או הגבלות ו/או חובות ו/או הערות אזהרה ו/או זיקות שונות על הנכס. כל אלו מעניקים לנו תמונת מצב רחבה אודות המצב המשפטי של הנכס וערכו הכספי בהווה וגם הערכת שוויו בעתיד.

בפניה אלינו תוכלו להנות מיתרון בולט המתבטא בכך כי מעבר לבדיקה אודות המצב הנוכחי של הנכס, לנו הידע והניסיון לבדוק ולהעריך את מצבו העתידי של הנכס, לפניכם רשימה חלקית של המידע אותו אנו מאתרים:

-       בדיקת כדאיות והערכת שווי העסקה: עורכי הדין מומחי הנדל"ן של משרדנו יעריכו את הכדאיות הכלכלית של עסקת הנדל"ן שלכם, את מצבה העתידי של הדירה (החלטות עירייה/הרחבות זכויות בנייה/שינוי ייעוד הקרקע/הפשרה לבנייה ועוד.)

-       בדיקת מצבו הקנייני של הנכס: כוללת את כל הרישומים השונים של הנכס במנהל (בעלות/שכירות ומכירה/משכנתא/זיקות הנאה).

-       בדיקת מצבו המשפטי של הנכס: כוללת בדיקת חריגות/זכויות בנייה בנכס, עיקולים, שעבודים התחייבויות קודמות, הערות אזהרה וצווי מניעה.

כי כל עסקת נדל"ן היא עניין רגיש ומורכב, טעות ולו הקטנה ביותר עלולה לעלות בנזק של עשרות ומאות אלפי שקלים. לאורך השנים משרדנו ליווה מאות עסקאות נדל"ן משלב איתור הנכסים ועד להעברת הבעלות וההחזקה בנכס. אנו יודעים למזער את עלויות המיסוי שלכם ואת הזמן היקר שנגזל מכם בהליך הזה ובעזרת שירותי משרדנו תוכלו לצלוח את העסקה בדרך הבטוחה והזריזה ביותר, ושתהיה הכי משתלמת לכיס שלכם.

רוכשים דירה מקבלן?

מבלי לנקוב בשמות קונקרטיים - כולנו שמענו לכל הפחות פעם אחת בחיינו על חבר/קרוב שנפל ואיבד סכום כסף משמעותי בפרשה כזו או אחרת של קבלנים שנעלמו או פשטו רגל יחד עם ההתחייבויות שלהם כלפי הלקוחות.חשוב שתבינו שהמטרה היא לא להפחיד אתכם אך עם זאת כן להזהיר אתכם! לא קונים דירה מקבלן בלי עורך דין מקרקעין שילווה אתכם בתהליך. עסקאות מול קבלן דורשות בדיקה מקיפה אודות מצבו הכלכלי של הקבלן והיכולת שלו להשלים את הפרויקט אליו הוא מתחייב. לא מעט ישראלים נופלים בפח כשאיש המכירות מסביר להם שמדובר ב"חוזה סטנדרטי" ושבתוך מחיר הדירה הם משלמים גם לעורך הדין של הקבלן, אשר נטען שהוא מייצג גם את הלקוח משפטית. כעורכי דין לנו זה נראה ברור כשמש שעו"ד אחד לא יכול לייצג שני צדדים בעסקה, אך לצערנו אנו נתקלים בהרבה מקרים בהם אנשים מגיעים אלינו לאחר שנכנסו לעסקת רכש מול קבלן מבלי להתייעץ עם עו"ד וסמכו על עורך הדין של הקבלן שידאג להם. בפועל כל עסקת מקרקעין נבדקת לגופה, אין "חוזה סטנדרטי" בעסקאות מסוג אלה, כל פרט הוא חשוב ועלול לחסוך או לעלות לכם הון כספי רב. ולכן – גם אם משכנעים אתכם לא לשכור שירותי עו"ד ולהיעזר בזה של הקבלן – זכרו שאתם לוקחים על עצמכם סיכון רב אותו תחסכו אם תפנו לעורך דין מקרקעין שידאג לאינטרסים שלכם.

עידן הכפר הגלובאלי כבר כאן והישראלים מחפשים להשקיע בנדל"ן בחו"ל

כעורכי דין המלווים משקיעים בארץ ובחו"ל אנו עובדים בשגרה היום יומית מול עו"ד ומתווכים רבים ממדינות שונות בעולם. זאת בשילוב עם העובדה שאנו מייצגים גם הרבה לקוחות פרטיים שמחפשים להשקיע את מעט הכספים שלהם באופן נבון – הביאו לכך שלקוחות רבים החלו לפנות אלינו בבקשה כי נשתמש בקשרים ובידע שלנו בדין הבינלאומי ונייצג אותם בעסקאות נדל"ן בחו"ל.לאחר שזיהינו את הביקוש הרב של הישראלים לצאת ולהשקיע בנדל"ן בחו"ל (מבלי להיכנס ליתרונות הרבים שקיימים לכך), פתחנו את מחלקת המקרקעין שלנו המונה עורכי דין מהשורה הראשונה שמתמחים בדין הזר החל על עסקאות נדל"ן בחו"ל. מחלקת המקרקעין שלנו העוסקת בנדל"ן בחו"ל מתמחה בשירותים הבאים:איתור נכסים להשקעה במדינות הבאות: גרמניה, רוסיה, אוקראינה, מזרח אירופה ומדינות בריה"מ לשעבר.
בדיקה מקיפה אודות מצב הנכס, כולל: שעבודים, חובות, זכויות בנייה, בעלות, הערכת שווי עתידי של הנכס.
ניהול משא ומתן מסחרי עם מוכרים מחו"ל כולל ליווי פיזי של עורך הדין במידת הצורך.
תמיכה וליווי משפטי של כל הנושאים הפיננסיים הכרוכים לעסקה: קבלת משכנתא, הלוואות חוץ בנקאיות, ליווי משפטי של העברות כספים בין מדינות ועוד.
ליווי משפטי בהליכי רישום בעלות ותשלומי מיסים בחו"ל: אנו דואגים ללקוחותינו משלב איתור הנכס ועד מסירת המפתחות, כולל הליכי הרישום והמיסוי הנדרשים.
מציאת שוכרים פוטנציאליים, עריכת חוזה מולם וניהול הנכסים שלכם: גם אם כבר מצאתם נכס להשקעה, כל עוד הנכס ריק הוא לא מניב פירות – לכן אנו גם מציעים ללקוחותינו את שירותינו במציאת שוכרים פוטנציאליים וליווי חוזה השכירות מולם.

Актуальные новости и советы адвоката – подписывайтесь на наш телеграм-канал

Нужна персональная помощь адвоката в Израиле?
Оставьте данные и мы свяжемся с вами в ближайшее время