עורך דין גירושין – דיני משפחהשאל עורך דין

עורך דין גירושין – דיני משפחה

  • מקצועיות ואמינות
  • מקצועיות ורגישות תוך בניית אסטרטגיה פרטנית בכל תיק – זה סוד ההצלחה שלנו
  • בניית אסטרטגיה המובילה להצלחה בכל תיק
  • יחס אישי
  • העמדת טובת הלקוח בראש סדר עדיפויות
  • צוות עורכי דין מנוסים ומוכשרים
אם הגעת למאמר זה, סביר להניח שאתה עומד לפני או בעיצומו של הליך גירושין, או שאתה פשוט מתלבט האם כדאי לך לפרק את חיי המשפחה שלך ולהתגרש. אין זה סוד שהליך הגירושין הוא אחד מההליכים המשפטיים הקשים והרגשיים יותר, בו נדרשים הבעל והאישה, בין אם בדרכי שלום ונעם ובין אם במלחמה טוטלית, להגיע להסדרים בנושאים שונים, ביניהם: הסדרי משמורת וראייה לילדים, חלוקת רכוש משותף, תשלום מזונות ועוד...

נושאים אלו הינם רק חלק קטן מרשימה ארוכה של בעיות וקשיים העולים במסגרת הליך הגירושין. במרבית התיקים בני הזוג מגיעים להליך נואשים ומבולבלים בנוגע לשאלות כמו: עם מי יישארו הילדים? האם ייקחו לי את האוטו? כמה מזונות מגיעים לי? מה עם הכתובה? איך נגיע להסכמות בנוגע לחינוך הילדים אחרי שנתגרש? מי יישאר בדירה שלנו ומי יאלץ לעזוב?

אין זה סוד שמרבית בני הזוג המתגרשים אינם מצליחים להגיע להסכמות בנוגע לכל הנושאים הכרוכים בהליך הגירושין, ברוב המקרים הם נסערים רגשית, מלאים בתחושות והאשמות קשות האחד כלפי השנייה, ולא מצליחים להבין איך ניתן אפילו להתחיל ולנסות לגשר על הפערים הגדולים ברצון של כל אחד מהצדדים – מבחינת בני הזוג זה פשוט לא אפשרי.

כעורכי דין אנו מאמינים שלכל בעיה יש פתרון, גם אם כרגע הכל נראה אבוד ורע אסור לשכוח שיש אור בקצה המנהרה. מה שחשוב לדעת הוא שכל פעולה מצדכם עלולה להשליך קשות על הליך הגירושין ועל התוצאות שלו, בין אם לטובתכם ובין אם לרעתכם. לכן אנו מדגישים לא לקבל כל החלטה ו/או לא לעשות כל פעולה מבלי לקבל ייעוץ משפטי מעו"ד מומחה לדיני משפחה, רק כך תוכלו להבטיח לעצמכם שהאינטרסים והרצונות שלכם יעמדו במרכז ושהליך הגירושין שלכם ינוהל באופן מקצועי מבלי שזכויותיכם תפגענה.

כלל הזהב – קודם עו"ד ורק אחר כך כל השאר

זה קורה במשפחות הכי טובות, אתה לא בטוח במקום שלך, קצת מצוברח אחרי ריב בבית ומתקשר לאימא לספר לה מה קורה, במסגרת השיחה זרקת לאוויר את המילה "להתגרש" ומשם הכל השתנה – פתאום כולם מצלצלים "תחשוב על הילדים" "למה אתה עושה את זה למשפחה שלנו". המחשבה הופכת למציאות והשמועה מתחילה להתפשט כאש בשדה קוצים.

הבעיה הופכת לאמתית ברגע שנודע לאישה על השמועה אודות הרצון שלך להתגרש – משם היא כנראה תפנה לעו"ד וכמו שאומרים: כל השאר היסטוריה.

זוהי הסיבה שאנו מדגישים ללקוחותינו - לא להתייעץ עם קרובים/חברים בטרם נפגשים עם עו"ד, הליך הגירושין שלך עלול להסתבך קשות אם יגיע לאוזן הלא נכונה בזמן הלא נכון ומכאן ועד לנזק כלכלי ונפשי רב – הדרך אינה ארוכה.

לכן אם אתם מתלבטים ולא יודעים האם כדאי לכם להתגרש או לא, במה כרוך כל ההליך הזה שנקרא גירושין ואיך ייראו החיים שלכם ביום שאחרי – חייגו למשרדנו עכשיו ועו"ד מומחה לדיני משפחה יעזור לכם להבין את התמונה המלאה של המצב.

כדי שתדעו בפני מה אתם עומדים, הכנו בשבילכם סיכום קצר ששופך אור על המידע החשוב ביותר לכל מתגרש, לפי השאלות המרכזיות שעומדות לדיון בתיקי גירושין:

חלוקת הרכוש של בני הזוג

נתחיל מהשורה התחתונה: כשזה נוגע לכסף ורכוש אנחנו רוצים לקבל כמה שיותר- זה הטבע שלנו. רובנו עובדים קשה לפרנסתנו ולכן רוצים לקבל את התמורה הגבוהה ביותר על כך. לכן, כל עו"ד עם ניסיון בייצוג בהליכי גירושין יעיד שכשמגיעים לחלק את הרכוש כמעט תמיד מסתבכים, כל אחד בטוח שמגיע לו יותר, "זה עסק שלי והיא לא קשורה אליו בכלל אז למה שתקבל ממנו כסף?", "כל מוצרי החשמל בבית שלנו נקנו מכסף שההורים שלי הביאו לנו במתנה, לכן אני לא מוכנה להתחלק איתו בכלום וזה רק שלי", "אני מרוויח הרבה יותר ממנה ואני לא מבין למה היא צריכה לקבל חצי מכל מה שחסכתי" – אמירות כאלו הן עניין שבשגרה במשרדו של עורך דין לענייני משפחה. לכן חשוב לדעת שבדיוק שכפי שאתם רוצים לקבל "כמה שיותר", כך גם הצד השני ממנו מתגרשים, שבטוח שדווקא לו מגיע יותר מכם ואף מוכן להילחם למען כך.

מחלוקת בעניין הרכוש מגיעה במקרים רבים למקומות מאוד לא נעימים (בלשון עדינה), מקרים שונים בהם טיפלנו כוללים סיפורים בהם אחד מבני הזוג הבריח נכסים לבעלות של קרוב משפחה כדי שלא ניתן יהיה לשים עליהם יד. בסיפור אחר נתקלנו במקרה בו אישה שיקרה לבעלה וסיפרה לו שבנם אובחן כחולה במחלה סופנית, היא הכריחה את הבן לשקר על כך ואף זייפה מסמכים רפואיים, הכל רק כדי שהגבר ישלם כספים רבים למימון טיפולים, כשהבן בכלל בריא.

תביעות והוכחות אבהות כולל אזרחים ישראלים אשר מתגוררים בחו"ל

בין אם התחתנתם ובין אם לא, בין אם יש ספק לגבי קשר האבהות ובין אם לא, תביעות אבהות בישראל נחשבות למורכבות משפטית בשל בעייתיות בחוקים המסדירים את התחום. ככלל, לזוגות יהודים קיים קושי רב יותר לקבל אישור לביצוע בדיקת רקמות, הסיבה לכך בקצרה היא חשש לממזרות – סטטוס אשר עלול לפגוע קשות במעמדו המשפטי של הילד במדינת ישראל ואף לגרוע ממנו את האפשרות להתחתן עם בחירת ליבו בעתיד דרך הרבנות.

זוהי רק אחת הדוגמאות לקשיים המשפטיים הכרוכים בהליכי תביעות אבהות בישראל. בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני הם היחידים שמוסמכים על-פי חוק להורות על ביצוע בדיקת DNA (בדיקת סיווג רקמות) להוכחת קשר משפחתי בין אדם לאדם ואף אם תרצו לערוך בדיקה זו באופן פרטי תמורת תשלום, תיתקלו בסירוב ותופנו קודם כל לקבל צו לבדיקת רקמות מבית המשפט.

זכרו שלרישום זהותו של האב במרשם האוכלוסין (גם בארץ וגם בחו"ל) יש השלכות משפטיות כבדות משקל על מעמדו של הילד (אזרחות/תושבות), הסדרי משמורת וראיה, אפוטרופסות, קבלת החלטות על חיי הילד, רכוש, ירושה ועוד...

במידה ואתם או ילדכם נמצאים בחו"ל עליכם לדעת שבית המשפט הישראלי לא יקבל כראיה בדיקת רקמות שנערכה בחו"ל ויש לבצעה בישראל דרך בית המשפט, לכן בכל מקרה שלא יהיה, ההמלצה היא לא לנסות ולהוכיח או לפתור סוגיות של קשרי משפחה ללא עו"ד מומחה בתחום  שילווה אתכם בהליך זה עד לקבלת פסק הדין הקובע אבהותכם ולעיתים אימהותכן על הילד וכפועל יוצא מכך יקנה לילד אזרחות ישראלית וזכויות אחרות שונות.

בפרק זה חשוב אף להדגיש כי למשרדנו ניסיון רב בטיפול במקרים קיצוניים וקשים יותר בהם אחד מהצדדים או יותר מסרבים להתייצב לבדיקה ונדרשת כפייה מצד בית המשפט ו/או רשויות המדינה. לכן, אם אתם מבקשים להוכיח קשר משפחתי, אל תהססו ופנו אלינו עכשיו ואנו  נעזור לכן לעבור את ההליך בהצלחה.

הסכמי נישואין והסכמי ממון

כָּרַעְתָּ ברך והיא אמרה כן, אימא סוף סוף נרגעה והחברים פותחים את השמפניות – הילד מתחתן! אבל למרות הכל, האם עצרת לרגע וחשבת מה עם הנכסים אותם צברת? האם תסכן את הדירה או את האוטו שברשותך רק בגלל שעכשיו הכל נראה מבטיח וזוהר? אז לא, אמנם החזון מאחורי הסכם הממון הוא להניח אותו במגירה ולא להוציאו לעולם, אך המטרה שלו – היא להסדיר את המחלוקות שעלולות להיווצר בכל מה שקשור לרכוש שלכם כבני זוג, ולרכוש אותו צברתם לפני החתונה.

לכן, מבלי להרחיב במילים נבהיר כי הסכם ממון לא מהווה מכשול בזוגיות ולא מעיד על פגם כלשהו בה. הסכם ממון הוא כלי ליצירת מנגנון שמבטח את הצדדים במישור המשפטי ומקנה שקט והגנה לזוג מפני סכסוכים קשים שעלולים להיווצר בעתיד, חס וחלילה כמובן.

לעורכי הדין במשרדנו ניסיון רב בעריכת הסכמי ממון ונישואין, אנו יודעים להגן על ההון שצברת ו/או שתצבור ולעשות זאת מבלי לפגוע במרקם הזוגיות שלכם ובאופוריית החתונה בה אתם נמצאים.

הסדרי משמורת וראיה

כל הורה יעיד על החשיבות הרבה ביצירת שגרה קבועה לילד: ראשון - כדורגל, שני - בריכה ושלישי - חוג ג'ודו, למשל, יוצרים אצל הילד וודאות בנוגע להמשך השבוע שלו. באין הסכמה בין בני הזוג, נוצר מצב שאדם חיצוני, במקרה שלנו עורך דין או שופטמחליט בשביל הילד איזה יום בשבוע יהיה היום הקבוע של זמן איכות עם אבא או אימא.

להסדרי משמורת וראיה יש חשיבות עצומה על בריאות הנפש של הילד, הביטחון העצמי שלו וטיב הקשר שלו עם הוריו, לכן כעורכי דין אנו משתדלים תמיד לראות את טובת הקטין לנגד עינינו ומנסים לגשר כמה שניתן על מחלוקות בין הצדדים.

לעיתים אנו נתקלים בהליכי גירושין מכוערים בהם ההורים מנצלים את הילדים לטובת קידום אינטרס אישי של כסף או נקמה בבן הזוג ממנו מתגרשים וזוהי עוד אחת מהסיבות הרבות לעובדה שחשוב מאוד לבנות אסטרטגיה משפטית נכונה ומקצועית לפני שניגשים להליך הגירושין.

לכן, בהסדרי משמורת וראיה מומלץ מאוד לנסות ולהגיע להסכמות שיטיבו עם עתיד הילד וככל האפשר יחפפו עם הרצון שלו, אם הילד מעוניין שהפגישות עם אחד ההורים תערכנה במקום מסוים, או בתדירות מסוימת, חשוב לקחת זאת בחשבון ולהשתדל להבין את המניעים לרצונותיו ואת הפתרונות המתאימים לסיטואציה.

בניהול משא ומתן בנושאי משמורת וראיה, יש חשיבות רבה לייצוג משפטי מקצועי על ידי עורך דין המנוסה בתיקי גירושין בשל הנושאים הרבים שנלקחים בחשבון בנושא המשמורת והראיה, גם בבית המשפט וגם בהליכים בהם בית המשפט לא מתערב, כגון: משא ומתן בין הצדדים, יישוב סכסוך, הסכם פשרה וכו...

בנוסף חשוב להדגיש שבימים אלו הולכים ומצטמצמים הפערים המגדריים בין הגבר לאישה בנושאי משמורת הילדים. אם פעם בהליכי גירושין כולם היו יודעים שהילד הולך למשמורת אימא שלו באופן כמעט אוטומטי, היום כל מקרה ייבחן לגופו, בית המשפט ישקול את האפשרויות השונות העומדות בתיק ולא ימהר לפסוק משמורת בלעדית לאם. לכן, בין אם לגבר או בין אם לאישה – מומלץ מאוד להיות מיוצג על ידי עורך דין לענייני משפחה שידע להשיג את רצון הלקוח שלו.

מזונות ילדים

מדור (הוצאות דיור), חוגים, בגדים, אוכל, הוצאות בית ספר, הוצאות חריגות, רפואיות, שיניים, טלפונים, ימי הולדת, חו"ל...  ובעיקר הרבה "אבא ואמא תקנו לי". מישהו צריך לממן את כל זה – השאלה מי ואיך? בתי המשפט נתנו דעתם לגבי גובה דמי המזונות לילד בישראל. הפסיקה קובעת בממוצע סכום מסויים לילד בחודש, בהתחשב במשתנים כגון: מחיר השכירות בדירה, עלויות מסגרות חינוכיות, רמת החיים של המשפחה לפני הגירושין ועוד...

לעניין מזונות הילדים, בהליכי גירושין נוטים בני הזוג "לשחק" עם העובדות בהתאם לרצונם ובהתאם לאינטרס שלהם – למזער/למקסם את גובה תשלום המזונות שייפסק לטובתם או לחובתם. בהתנהגות זו, שוכחים ההורים לעיתים את טובת הילדים ומרגישים כי גובה המזונות הוא חלק נוסף מהמלחמה אותה הם מנהלים. לכן גם לעניין המזונות אין מנוס מלנהל את ההליך באופן שקול ומקצועי בעזרת שירותיו של עו"ד מומחה לדיני משפחה. מומחיות עורך הדין המייצג בהליך משפיעה מאוד על הסיכויים שבית המשפט ישתכנע בצדק של אחד מהצדדים ויפסוק לטובתו. 

חטיפת ילדים

תופעה רעה נוספת בעולם הגירושין באה לידי ביטוי כשאחד מהצדדים מחליט לחטוף את הילד המשותף אל מחוץ לגבולות המדינה, כשהוא מבין שהמעשה שלו יפגע קשות בצד השני ועלול לגרום לו לסגת מדרישות מסוימות או לעשות פעולות קיצוניות (בהיותו נסער ואבוד) על מנת להחזיר את הילד.

בהליכים בהם קיים חשש לחטיפת ילדים, או שנחטפו ילדים, קיימת חשיבות רבה לפנות לעו"ד שמתמחה בדין הישראלי החל על חטיפת ילדים וגם בדין הזר. זאת בשל העובדה שבשביל שאירוע יוכר כ"חטיפת ילד" על הילד להיות מחוץ לגבולות המדינה, במקום בו חלים חוקים זרים ועל עורך הדין שמנהל את ההליך להיות בקיא בחוקים אלו ובדרכים להפעלת הרשויות באותה המדינה. במישור המשפטי במדינת ישראל קיימים מקרים רבים של אירועי חטיפת ילד ובית המשפט המוסמך לדון בתביעות חטיפה הוא בית המשפט לענייני משפחה, כאשר מדינת ישראל חתומה על האמנת האג בנושא חטיפות ילדים יחד עם עוד מדינות רבות בעולם אשר מבטיחות החזרתם של ילדים חטופים אשר הוכחו לגביהם התנאים הנדרשים, למדינת המוצא שלהם.

חשוב לדעת כי בשל הרגישות הגבוהה בתביעות של חטיפת ילדים בתי המשפט דורשים שורה ארוכה של תנאים אשר צריך להוכיח התקיימותם על מנת שיכירו במקרה שלכם כחטיפת ילדים ויחזירו את ילדכם לארץ.  למחלקת דיני המשפחה של משרדנו ניסיון רב בניהול תיקי חטיפות ילדים ולאורך השנים הצלחנו למנוע מספר חטיפות ואף להחזיר ילדים חטופים לישראל ולחיק הורם.

ראוי לציין כי אם קיים החשש ולו הקטן ביותר מפני אירוע של חטיפת ילד אל תקלו ראש ופנו למשרדנו מיידית ואנו נמנע את האירוע מבעוד מועד ונחסוך לכם ולילדכם עגמת נפש רבה. אם חס וחלילה כבר בוצעה החטיפה, פנו מיידית למשרדנו ללא דיחוי ואנו נפעל לשם החזרת הילד החטוף.

אם הגעתם עד כאן, אנו בטוחים שהבנתם עד כמה מסובך עלול להיות העולם המשפטי הקרוי – דיני משפחה. כל אשר הצגנו בפניכם במאמר זה מהווה למעשה טעימה קטנה מעולמו של עורך הדין המנהל הליך גירושין ללקוחו. בעבודתנו אנו נתקלים בשורה ארוכה של מקרים נוספים המעלים שאלות משפטיות ומוסריות הקשורות להליך הגירושין, לכם כצד להליך יש קושי רב לעבור אותו על הצד הטוב ביותר,. שכן אתם אלו שמעורבים רגשית ולא יכולים לקבל פרספקטיבה אובייקטיבית והחלטה רציונלית. בשל כך – פנו לעו"ד שיעשה זאת בשבילכם, יוציא אתכם מהמצב הקשה בו אתם נמצאים ויוביל אתכם יד ביד לפתח דלתה של דרכם החדשה בחיים.

בעבודתנו, אנו משתדלים לראות את האדם שמעבר לתיק ולתת את המענה הראוי והמקצועי ביותר לכל לקוח הפונה לעזרתנו. לאורך השנים נתקלנו בהליכי גירושין פשוטים יותר ומורכבים יותר, המכנה המשותף לכולם – הוא שדאגנו לתוצאה הטובה ביותר ללקוח ללא תלות בכמה מאמץ נדרש בשביל להשיג אותה.

מחפשים עו"ד מומחה לדיני משפחה? פנו למשרד עו"ד קובלנקו זרנופולסקי והצטרפו למאות הלקוחות המרוצים שכבר בחרו בנו והצליחו לעבור את ההליך הקשה בדרך הקלה ביותר ועם התוצאה הטובה ביותר.

Актуальные новости и советы адвоката – подписывайтесь на наш телеграм-канал

Нужна персональная помощь адвоката в Израиле?
Оставьте данные и мы свяжемся с вами в ближайшее время